Що потрібно знати при їзді на машині в сильні морози

Зима нарешті взяла кермо влади, але для автомобілістів це може спричинити проблеми. Та й після минулої теплої зими, багато власників авто просто не готові до майбутніх хрещенських морозів до -20С. Тим, хто планує сідати за кермо в таку погоду, слід запам’ятати кілька основних правил.

По-перше, головна порада – по можливості краще пограйте в сніжки або поліпіть сніговика в ці вихідні. Тому що один запуск мотора на морозі від -17С рівносильний декільком кілометрам пробігу. Як варіант, звичайно, замінити моторне масло на 0W або 5W (з ним мотору буде легше), але хто з нас буде це робити, та й сильні морози за прогнозами не будуть затяжними.

Запуск двигуна

Не крутіть стартер довше 10 секунд. Не виходить – краще зробити кілька спроб, а не «гвалтувати» машину. Якщо машина з ручною КПП – перед запуском видави зчеплення (коробка з загустівшим маслом створює додаткове навантаження).

Якщо у тебе не безключевий запуск, вставивши ключ в замок запалювання, проверни його на одну поділку і почекай паузу в декілька секунд – це змусить бензонасос підтягувати паливо. Якщо у тебе дизельний автомобіль – обов’язково дочекайся, щоб погас індикатор свічки розжарювання (хоча це актуально і для теплої пори року).

Попередньо не (!) треба вмикати фари і т.д., що нібито «розбудить» акумулятор. Не розбудить.

Після того, як автомобіль завівся, не поспішай їхати – хто б там що не говорив, йому треба прогрітися. І навіть після цього все одно не дави на газ – нехай прогріється не тільки мотор, а коробка (чому посприяє плавна їзда).

Зимове паливо

Напередодні морозів не поскупися грошей на якісне паливо. Відзначимо, мова не тільки про дизелі, а й про бензин. Останній, звичайно, навряд чи замерзне (якщо це не відверта «бодяга»), а от у випадку з дизелем – легко.

Перше і головне правило – якщо в баку у тебе як і раніше хлюпається літнє паливо, або злий (що складно), або постав машину в гараж або хоча підземний паркінг, і перечекай мороз. Є інший варіант – додай антигель (продається на кожній заправці).

Якщо дизель зимовий, але «звичайний», про всяк випадок розбав його «арктичним» паливом, яке реально не замерзає до-30С (буває і до-40С).

Технічні рідини

Омивач. На відміну від минулої зими, в цьому році явно не варто заливати дешеву і вже тим більше річну омивачку. Купи нормальний омивач (і не з руки на узбіччі) від іменитих брендів. По-перше, це в принципі виправдано робити завжди (не будеш дихати всякими хімічними домішками), по-друге, істотно знизиш ризик замерзання.

Антифриз. Сподіваємося, залишилося мало таких, які ллють в радіатор воду або розбавляють що попало чим попало. Якщо ти все ж один з таких – ну прости, тут тобі ніякі поради вже не допоможуть.

Мийка авто в мороз

У сніжну пору машина брудниться досить швидко, особливо, коли на дорозі «каша». Через це на арки і пороги налипають кілограми зайвої ваги, які ще перешкоджають нормальному повороту коліс. Це призводить до того, що хочеш чи не хочеш, а треба їхати на мийку.

Але пам’ятай, що сильні морози не можна порівняти з мийками самообслуговування. Ні, ну якщо ти знаєш толк в збоченнях – на здоров’я. Але нам здається, що самостійна мийка в 15С (навіть і в 10С) це сумнівне задоволення. А головне, що висушити її вельми проблематично. Та й при митті в приміщенні, пам’ятай головне правило – нехай висохне в боксі, інакше потім не відкриєш ні двері, ні люк бензобака (до речі, завжди проси мийника взимку гарненько його продувати).

Щоб убезпечити себе від зламаних ручок дверей (або ризику не потрапити в авто в принципі), можеш обробити гумові ущільнювачі мастилом або силіконом.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!

Джерело Твоя МАШИНА