Scania виводить безпілотні вантажівки на реальні автомагістралі

Шведський автовиробник Scania отримала дозвіл випробувати безпілотні вантажівки на реальній автомагістралі. Дозвіл був виданий Шведським Транспортним Агентством. В ньому зазначається, що тестування безпілотних вантажних автівок буде відбуватися на автомагістралі Е4 між шведськими містами Седертелье та Йончепінг.

Тести відбудуться у співпраці з компанією TuSimple, лідером в області розробки безпілотних транспортних засобів та головним партнером Scania й групи TRATON в цій галузі досліджень.

Вантажівки з автономною системою працюватимуть в Транспортній Лабораторії Scania та перевозитимуть товари для потреб виробництв шведського автовиробника. Тестування проводитимуться на рівні четвертої категорії з п’яти максимальних за шкалою SAE для безпілотних автівок. Це означає, що вантажівки будуть управлятися автономно, але заради безпеки в кабіні буде присутній водій.

Зазначається, що інженер-тестувальник також перебувати на борту. Завданням фахівця буде контролювати та визначати інформацію, яка передається на вантажівку з датчиків й дозволяє здійснювати автономний рух.

“Ми прийшли до тієї фази в розробці безпілотних автомобілів, коли технологія готова до експлуатації на закритих майданчиках протягом наступних 5 років. Однак знадобиться більше часу, щоб безпілотні транспортні засоби з’явилися на дорогах з двостороннім рухом і в міському середовищі”, – прокоментував перші випробування відповідальний за проєкт Hub2hub Ганс Нордін.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!

Джерело prnewswire.com