Розкрито характеристики великого електрокросовера Kia EV9

Характеристики серійної версії трирядного електричного кросовера Kia EV9 опублікував ресурс Electrek. Як пише видання, вони стали відомі завдяки опитуванню, яке Kia провела серед американських власників великих SUV. Так, EV9 отримає три варіанти силових установок та запасу ходу, а також дві версії компонування салону. Однак у Kia, підтвердивши факт опитування, назвали ці характеристики попередніми.

Анкета, яку Kia розіслала клієнтам, містила п’ять варіантів комплектації EV9, і потенційним покупцям пропонувалося вибрати найкращий як за характеристиками, так і за вартістю.

Базова версія EV9 у цьому списку має сім посадкових місць, батарею на 350 кілометрів пробігу і двигун на 200 к.с. та 340 Нм на задній осі. Більш дорога модифікація при тій самій силовій установці може проїхати вже 470 кілометрів, водночас, на відміну від базової, для неї заявлені буксирувальні здібності на 900 кілограмів.

У розгоні до 60 миль на годину (96 км/год) такий Kia EV9 виявиться на 0,4 секунди повільніше базового – 8,9 секунди проти 8,5 секунди (вочевидь, через більшу батарею), але на середньому ряду сидінь у нього встановлять «капітанські» крісла.

Друга силова установка, яку планується запропонувати для EV9, розвиває 400 к.с., але кількість тяги варіюється від 515 Нм для доступних версій до 650 для найдорожчої. Такий EV9 зможе розганятися до 60 миль на годину за 5,2 секунди і тягнути на буксирі понад 2 тонни, а його зовнішніми відмінностями стануть 21-дюймові колісні диски та нові бампери з покращеною геометрією. Ба більше, така версія не матиме вибору між 7 і 6 посадковими місцями — лише роздільні крісла в середньому ряду.

Дві проміжні модифікації з 400-сильними моторами відрізняються як кількістю місць у салоні, так і запасом ходу – 420 і 380 кілометрів, але 60 миль на годину наберуть за 6 секунд.

Очікувана вартість Kia EV9 на американському ринку – від 56 до 73 тисяч доларів. У Kia заявили, що продаж електромобіля стартує у кращому випадку до кінця нинішнього року, тому комплектації можуть бути переглянуті в залежності від реакції потенційних покупців.

Концептуальну версію позашляховика корейська фірма представила ще восени 2021 року. У серпні 2022-го було опубліковано офіційні фото серійного EV9. Завдяки їм стало зрозуміло, що зовнішніх відмінностей між концептом та конвеєрним EV9 майже не буде.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!