Renault розраховує створити спільне підприємство з Nissan та Mitsubishi з випуску електромобілів

Чутки приписують керівництву Renault не лише наміри продати частку в 43% акцій Nissan, а й створити окрему компанію, яка б зосередилася на виробництві електромобілів. Під час свого візиту до Японії глава Renault Лука де Мео (Luca de Meo) підтвердив прагнення створювати електромобілі в альянсі з Nissan та Mitsubishi.

Як пояснює Nikkei Asian Review, генеральний директор Renault заявив, що «в майбутньому ми реалізовуватимемо багато спільних проектів», говорячи про можливість співпраці з Nissan та Mitsubishi. Переговори на відповідні теми можуть розпочатися між учасниками альянсу вже наприкінці цього тижня. У плани Renault входить відділення електромобільного бізнесу наступного року, тоді ж компанія має визначитися з джерелами його фінансування на новому етапі діяльності.

Nissan та Mitsubishi можуть бути корисні французькому партнеру своїм великим досвідом організації виробництва електромобілів. Фактично Mitsubishi вдалося налагодити випуск серійного електромобіля ще в 2009 році, а Nissan випустила свій Leaf лише роком пізніше. Розійшовшись тиражем понад 500 тисяч штук, він залишався найпопулярнішим електромобілем у світі доти, доки цей титул не відібрала у нього продукція марки Tesla.

У найближчі п’ять років Renault, Nissan та Mitsubishi розділятимуть між собою до 70% компонентів для виробництва електромобілів. На їх розробку партнери до 2026 готові витратити 23 млрд євро. До кінця десятиліття альянс має намір випустити 35 нових моделей електромобілів, при цьому 90% асортименту буде вироблятися з використанням п’яти спільних для членів альянсу платформ.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!
Або завітай на обговорення цієї теми на сторінці AMPERCAR.com у facebook!

Джерело asia.nikkei.com