Провідні компанії-виробники електрокарів

Тепер в автомобільному середовищі все частіше можна почути обговорення теми електромобілів, і це не дивно. Їх докорінна відмінність і перевага над бензиновими авто одночасно – це відсутність викидів в атмосферу і дешевизна експлуатації. Ще у 2018 році у США відбулося підписання угоди купівлі-продажу мільйонного електрокара, свого роду визначна подія, настання якої так швидко мало хто очікував.

Що собою являє електрокар і чи можу я його собі купити у звичайному автосалоні в своєму місті? Відповідь може здивувати. На даний час у Північній Америці доступно близько сорока моделей електромобілів від близько двадцяти різних виробників. Щоправда, сюди входять як BEV (власне, чистий електромобіль), що є на 100% електричними, так і PHEV (роз’ємні гібриди), які теж мають батарею та електромотор, але насамперед приводяться у рух двигуном внутрішнього згорання. Іноді PHEV у першу чергу їздять на електриці, а ДВЗ підключається після вичерпання заряду.

Питання «хто випускає найкращі електромобілі» часто задається в обговореннях, але відповіді на нього немає. Як і у випадку бензинових авто, споживачі мають різні потреби, цінності та побажання, і найкращий електрокар для вас може не представляти нічого цікавого для когось іншого.

Одним із показників, що свідчить про успіх компанії у галузі електрокарів, є кількість продажів їх продукції у світі. Щодо США, то трьома компаніями-лідерами за реалізацією електрокарів тут є Tesla, General Motors та Nissan.

Розглянемо провідні компанії з виробництва електромобілів:

Tesla

Сьогодні Tesla є найпопулярнішим і найвпізнаванішим виробником електромобілів. Абсолютно весь модельний ряд фірми складається з машин, що приводяться у рух винятково електроенергією. У 2008 році вони запустили стартап із моделлю Tesla Roadster, але виробництво повноцінної лінійки розпочалось із великого ліфтбека Tesla Model S у 2012-му. Вже 2015-го з’явився крупний мінівен-кросовер Model X, а потім і компактний/середньорозмірний ліфтбек Model 3, який здійснив надзвичайний бум продажів фірми.

Найновішою моделлю станом на зараз є Model Y, компактний/середньорозмірний кросовер. Концепт чисто електричного пікапа Cybertruck знаходиться на стадії розробки. Tesla є світовим лідером з продажу електромобілів і до цього часу продала більше мільйона електромобілів.

Chevrolet

Свій Volt першого покоління Chevrolet почав продавати в кінці 2010 року. Це був компактний хетчбек, який класифікувався як EREV – електромобіль із збільшеним запасом ходу, по факту – plug-in гібрид. На початку «десятих» Chevrolet Volt став одним з найбільш продаваних електромобілів (як його класифікував GM) в Америці. Навіть більше, у 2012-2013 роках це був найпопулярніший автомобіль із зарядною батареєю у США, і далі кожного року Вольт стабільно входив у 5 найбільш продаваних електромобілів країни.

У 2016-му Chevrolet випустили зовсім іншу модель – Bolt. Вона вже є чистим електромобілем і 2017-го року посіла друге місце у чартах продажу після Tesla Model S. Chevrolet Bolt випускається і сьогодні, щоправда, зовсім скоро змінить покоління.

Nissan

Для Північної Америки японський гігант завжди пропонував тільки один електрокар – LEAF, що є 5-місним хетчбеком зі збільшеним внутрішнім об’ємом. Тільки у 2021 Nissan почне продавати революційний кросовер Ariya. Щодо LEAF, то він був запущений в 2010 році і став найбільш продаваним електричним автомобілем у світі свого часу, допоки його рекорд не побила «трійка» від Тесли. Станом на сьогодні Nissan продав понад 500 000 LEAF’ів по всьому світу, включаючи 2-ге покоління. Окрім значно більшої дальності ходу, LEAF 2-го покоління також швидше заряджається і поставляється стандартно з бортовим зарядним пристроєм потужністю 6,6 кВт/год.

BMW

Компанія BMW довго продавала 5 електромобілів, з яких тільки і3 був чисто електричний хетчбек. Інші чотири «зелені» BMW були насправді роз’ємними гібридами (PHEV). Туди входили спорткар i8, великий кросовер X5-40e, (тобто гібридна версія X5), 330e (гібридна модифікація найбільш продаваної BMW, 3-серії), 530e (гібрид на базі бізнес-седана 5 серії) та 740e – версія PHEV флагманського розкішного седана BMW 7 серії. Ще у 2017 році BMW продали понад 100 000 електромобілів. Усі ці моделі BMW можуть використовувати зарядний пристрій 2 рівня для швидкої зарядки вдома.

Щодо новинок, то цілковито електричний середньорозмірний кросовер iX3 продаватися у Північній  Америці не буде, основними ринками для нього стануть Піднебесна та Старий Світ.

Чому важливо мати свою домашню зарядну станцію?

Електромобілі з великим запасом ходу потрібно заряджати потужнішими зарядними пристроями, банально внаслідок більш ємнісних батарей. Крім того, потужний зарядний хаб сьогодні – це можливість не купувати його знову, коли ви зміните електрокар на новий, що розрахований на більшу швидкість електронадходження. Nissan LEAF першого і другого поколінь – хороший тому приклад. Аналогічно і з гібридом Chevrolet Volt. В момент виходу на ринок Volt він обмежувався зарядом 3,3 кВт/год. Однак у 2019 році Volt поставлявся вже у комплекті з бортовим зарядним пристроєм потужністю 7,2 кВт/год. Тому власники Volt’а хочуть мати зарядний хаб, який може подавати щонайменше 30 ампер, щоб заряджати авто так швидко, наскільки це можна. Тож переконайтеся, що у вас є не тільки зарядна станція для поточного електромобіля, але й для, яким ви будете їздити завтра. Подбайте про потужну домашню зарядну станцію зараз, щоб уберегтися від перевитрат у майбутньому. Який би домашній хаб ви не вибрали, переконайтеся, що ви перевірили наявність державних пільг, у т. ч. на наявність знижок на домашнє зарядне обладнання.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!