Porsche оновила електромобіль Taycan – підвищена потужність, швидкість та автономність

Концерн Volkswagen своїм відносно багатим існуванням повинен бути зобов’язаний марці Porsche, тому охоче наділяє однойменні електромобілі передовими технологіями. Оновлений цього року спорткар Porsche Taycan, наприклад, вийшов швидшим і потужнішим, при цьому він здатний швидше заряджатися та проїжджати далі, додавши в масі всього 15 кг.

Покупець зможе вибирати між двома типами кузова: седаном і спортивним універсалом, який в одній з модифікацій ще може мати легку претензію на позашляховість. Передбачено чотири версії силової установки та два типи приводу: на задню вісь чи повний. У першому випадку машина здатна розганятися до 100 км/год за 4,8 секунди проти 5,6 секунди у попередника, повнопривідний Taycan Turbo S розмінює 100 км/год за 2,4 секунди проти 2,8 секунди у попередника. У максимальній конфігурації силова установка Porsche Taycan здатна видавати 700 кВт або 938 к.с. У салоні найшвидших версій електрокара з’явилася спеціальна кнопка, що дозволяє на період до 10 секунд видати на колеса додаткові 70 кВт потужності для активнішого прискорення. Базовий варіант електрокара став на 60 кВт потужнішим, а старший Taycan Turbo S видає на 140 кВт більше попередника.

Ефективність підвищена майже всіх етапах передачі електроенергії від тягової батареї до коліс електрокара. Сама батарея стала більш ємною, але її маса знизилася. Покупець може вибирати між двома ємностями на старті продажів (79 кВт ‧ год і 93 кВт ‧ год), але пізніше за доплату буде запропоновано батарею ємністю 105 кВт ‧ год. Здатність машини приймати заряд також покращилася в порівнянні з моделлю 2019 року.

Тепер максимальна потужність швидкої зарядної станції, до якої Porsche Taycan здатний підключитися без шкоди для себе, збільшена з 270 до 320 кВт, а граничну потужність 300 кВт електрокар здатний приймати протягом п’яти хвилин. Все це дозволяє поповнювати заряд від нуля до 80% за 18 хвилин при температурі навколишнього повітря 15 градусів вище нуля за Цельсієм. Багато в чому це забезпечується використанням бортової напруги 800 В, але перетворювач потужністю 150 кВт, що купується в комплекті, дозволяє прискорити зарядку і на станціях старого покоління, що використовують напругу 400 В. До речі, висока швидкість зарядки на потужних станціях зберігається і при негативних температурах, як підкреслює Pors. Жителям холодних регіонів сподобається і досконаліший тепловий насос.

Показники рекуперації електроенергії при уповільненні машини також покращили. Тепер силова установка може приймати в цьому режимі на 30% більше енергії до 400 кВт. Штатним обладнанням для кожного рестайлінгового Porsche Taycan є колісні диски типорозміру 21 дюйм з особливим аеродинамічним дизайном та шинами зі зниженим опором коченню. Машина комплектується аеродинамічнішими матричними фарами з характерним фірмовим чотирисегментним малюнком. Світлодіодна смуга, що з’єднує задні ліхтарі, отримала підсвічуваний «тривимірний» логотип Porsche.

Оновлений Porsche Taycan здатний проїжджати без підзарядки до 678 км в умовному циклі WLTP, у реальних тестах показник знижується до 587 км, але все одно залишається у прийнятному діапазоні. По суті дальність ходу щодо попередника вдалося збільшити більш ніж на третину. З кінця 2019 року Porsche реалізувала майже 150 000 екземплярів Taycan, найвдалішими для моделі ринками є США, Великобританія, Німеччина та Китай.

Мультимедійна система Porsche Taycan після оновлення моделі забезпечує глибшу інтеграцію з Apple CarPlay, а відтворювати потокове відео можна не тільки на дисплеї пасажира, але і на центральному. Від пасажирського дисплея при замовленні машини можна відмовитись. Інтерфейс бортової мультимедійної системи також модернізували.

До речі, на знаменитій німецькій трасі в Нюрбурзі оновлений Porsche Taycan Turbo GT вже побив рекорд Tesla Model S Plaid на 17 секунд, пройшовши Північну петлю за 7 хвилин і 07,55 секунди. За великим рахунком цей серійний електромобіль лише на дві секунди відстав від гіперкара Rimac Nevera, який коштує в кілька разів більше і випускається буквально в штучних кількостях.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!

Джерело electrek.co