Porsche 911 встановив незвичайний світовий рекорд

Триразовий чемпіон Ле-Мана Ромен Дюма здійнявся на модифікованому Porsche 911 Carrera 4S на висоту близько 6734 метрів над рівнем моря. Складність рекорду полягала в тому, що водіння на великій висоті негативно впливає на будь-який автомобіль, оскільки розріджене повітря містить менше кисню, необхідного для ефективного згоряння, не кажучи про низьку температуру.

Модифікований Porsche 911 отримав нові портальні мости, що збільшують дорожній просвіт до 350 мм, щоб автомобіль не пошкодився під час підйому від каменів. Також було посилено днище за допомогою арамідного волокна. Принагідно інженери модифікували коробку передач, зменшивши передавальні числа, щоб полегшити контроль прискорення на низьких швидкостях. Ще однією важливою зміною стало коригування кермового управління, щоб воно було точнішим на пересіченій місцевості. Сам двигун зміни практично не торкнулися, за винятком того, що в ньому використовувалося паливо eFuel, синтезоване з води та вуглекислого газу.

Для досягнення вершини західного хребта Охос-дель-Саладо в Чилі знадобилася машина супроводу із двома лікарями. Повітря на висоті 6734 метрів було приблизно вдвічі менш щільним, ніж на рівні моря. Після двох тижнів акліматизації на великій висоті рекорд було взято 2 грудня. Дві машини розпочали свій шлях о 03:30 ранку та піднялися на вершину о 15:58.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!

Джерело motor1.com