Polestar 5 зможе заряджатися за 10 хвилин

Автомобілю Polestar 5 вдалося зарядитись від 10 до 80% за 10 хвилин. Швидкість зарядки під час тесту склала з 310 кВт і до кінця зарядки зросла більш ніж до 370 кВт. Випробування проводилося на прототипі автомобіля Polestar 5, оснащеного акумулятором ємністю 77 кВт•год. Метою була демонстрація експериментальної концепції акумуляторної технології Extreme Fast Charging (XFC) від ізраїльського стартапу StoreDot.

Рішення StoreDot забезпечує високу густину енергії, при цьому елементам не потрібна спеціальна система охолодження. Крім того, можливість повторного використання та зручність обслуговування є основними факторами технології XFC.

XFC використовується анод на основі кремнію, який дозволяє збільшити щільність енергії і зменшити час зарядки. Випробування Polestar показують, що технологія працює із сучасною інфраструктурою при потужності 350 кВт і вище. Крім того, це свідчить, що технологія StoreDot має можливість інтеграції з існуючими автомобілями.

«Час — одна з найбільших розкошів у житті, і, як виробнику розкішних електромобілів, нам необхідно зробити наступний крок, щоб усунути одну з найбільших перешкод на шляху до володіння електромобілями — занепокоєння з приводу зарядки. Завдяки цій новій технології у тривалих поїздках, коли водії таки зупиняються, вони зможуть витрачати менше часу на зарядку та швидше продовжити шлях. Фактично цей час тепер буде порівняно з часом, необхідним для заправки бензинового автомобіля», — заявив Томас Інгенлат, генеральний директор Polestar.

Polestar 5 надійде у продаж у 2025 році. Довжина має становити близько 4,7 метра, а колісна база – понад 3 метри. На цей час Polestar 5 планується постачати з акумуляторами корейського виробника SK On, а вироблятиметься автомобіль у Китаї.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!

Джерело carnewschina.com