Перший електричний хетчбек Alpine буде практичнішим за концепт, на якому він заснований

Концепт A290 Beta, представлений у травні 2023 року, є першим «зарядженим» хетчбеком бренду Alpine з нульовим рівнем викидів. Для серійного автомобіля дизайн шоу-кара було переглянуто.

Серійний варіант A290, помічений на випробуваннях у Скандинавії, відрізняється від концептуальної моделі традиційним компонуванням сидінь, кількістю дверей (п’ять замість трьох) та звичайними дверними ручками із пластиковими чорними накладками ззаду. На шпигунських фото видно чорні колеса з низькопрофільною гумою та дискові гальма «по колу». Для порівняння, Volkswagen виробляє хетчбек ID.3 та кросовер ID.4 з барабанними гальмами на задній осі.

Спортивний підрозділ Renault Alpine підтвердив наявність 19-дюймових коліс та трьох варіантів шин, всі три від французької компанії Michelin. Максимально висунуті колеса на кожному повороті покращують керованість.

Ентоні Віллейн, керівник відділу дизайну Automobile Alpine SAS, офіційно підтвердив наявність трохи зміненої архітектури в порівнянні з Renault 5. За словами Віллейна, CMF-B EV була модифікована, щоб забезпечити стабільність на високих швидкостях та відмінну динаміку – на низьких. Він також заявив, що Alpine використовуватиме чотирипоршневі гальмівні супорти.

Подібно до Megane RS, Clio RS і Twingo RS, A290 є передньопривідним автомобілем. Його передній електродвигун здатний розвивати потужність до 270 к.с. За чутками, передбачається наявність двох силових агрегатів, розміщених на передній осі. Враховуючи обмежений простір для високовольтної батареї та її величезну вагу, немає сенсу переводити A290 у статус двомоторного. Ще одним недоліком повнопривідної установки є задній мотор, що «з’їдає» вантажний простір.

Прем’єра моделі 2025 відбудеться в другій половині 2024 року. Передбачається, що орієнтований на продуктивність брат Renault 5 буде оснащений акумулятором ємністю 52 кВт-год. У Renault 5 E-Tech вказана високовольтна батарея, яка забезпечує запас ходу до 400 км.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!

Джерело electrek.co