Отримати посвідчення водія та «техпаспорт» можна буде онлайн

Кабінет Міністрів України вніс зміни до процедури отримання посвідчення водія та свідоцтва про реєстрацію транспортних засобів.

Згідно з цими змінами, отримувати пластикові бланки документів про право керування транспортними засобами та про реєстрацію транспортних засобів буде необов’язковим.

Українці зможуть отримувати за бажанням лише електронні посвідчення водія (е-посвідчення) та свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу (е-свідоцтво).

Відповідно до Постанови КМУ №956 від 23.10.2019 під термінами електронне посвідчення водія та електронне свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу слід розуміти цифрове відображення цих документів разом з унікальним електронним ідентифікатором (QR-кодом).

З урахуванням даних змін громадяни мають право:

  1. Отримати електронне посвідчення водія та свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу для пред’явлення зі смартфону онлайн (без особистого відвідування сервісного центру);
  2. Отримати пластикові бланки посвідчення водія та свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу особисто у сервісному центрі МВС.

На місці зупинки поліцейський проводить перевірку достовірності пред`явлених водієм зі смартфона е-посвідчення та е-свідоцтва за допомогою технічних засобів з використанням електронного ідентифікатора (QR-коду) та відомостей з єдиної інформаційної системи МВС.

Вказані зміни наберуть чинності з 14 грудня 2022 року.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!

Джерело Дорожній Адвокат