Опубліковані фото унікального українського електромобіля часів СРСР

В інтернеті з’явилися старі фотографії електричної версії легендарного ЗАЗ-968. Унікальна автівка українського виробництва була експериментальною для свого часу. Її створили інженери кафедри електричних машин Запорізького машинобудівного інституту ще у 1973 році.

Зазначається, що “Запорожець” на акумуляторному блоці мав потужність двигуна на 4 кВт та міг розганятися до 60 км/год усього за 8 секунд. Без підзарядки електромобіль був спроможний проїхати 100 кілометрів.

Керування двигуном здійснювалося спеціальною електронною системою, яку розробили українські фахівці. Унікальний імпульсний перетворювач допомагав корегувати за потребою потужність електромотору. Ця система забезпечувала плавність ходу та економічність, та й навіть була здатна заряджати акумулятори в режимі рекуперації при гальмуванні й на спусках.

Перше тестове випробування електрокару пройшло успішно. Але був один суттєвий недолік – вага акумуляторного блоку сягала 400 кілограмів. На той час акумуляторні батареї були дуже важкі. Цей нюанс сильно вдарив по перспективі моделі. Бона так і залишилася в єдиному екземплярі.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!

Джерело mashyna.com.ua