Огляд електромобіля Nissan Sylphy вартістю $15 000. Переваги, недоліки та особливості володіння в Україні

Автомобільний ринок Китаю це окремий світ. По-перше, це найбільший ринок у світі. По-друге, там свої правила і свої закони. Світові виробники, такі як Nissan, Toyota, Honda, Volkswagen та ін. створюють окремі моделі та різні їх модифікації саме для КНР. Там багато цікавих і оригінальних машин, які давно вже є предметом інтересу українських сірих дилерів. Зокрема це стосується електромобіля Nissan Sylphy.

Так, в Україну вже не перший рік ввозиться цей електричний компактний седан, але мало хто досі помічає його на вулицях міст. Чому? Бо зовнішній вигляд Sylphy майже не відрізняється від аналогічної бензинової моделі, яка постачалася до нас офіційно – Sentra. Або від будь-якого іншого седану С-класу. Пересічна людина просто не зверне на нього увагу.

І в чому ж головна перевага Ніссан Силфі перед усіма іншими? Звісно, у вартості! А також у стані: це новесенькі цілі автомобілі практично або взагалі без пробігу. Жодних аварій, пожеж, повеней чи сотень тисяч кілометрів на одометрі, як ми звикли за останні роки на прибулих машинах з Північної Америки чи країн Європи. Саме тому редакція AMPERCAR.com вирішила зібрати основну інформацію щодо недорогого японського електромобіля і поділитися нею з вами. Буде цікаво, тож читайте далі.

Що взагалі таке електричний Sylphy?

Компанія Nissan випускає компактні автомобілі давно. Але чомусь здавна любить називати схожі або взагалі ті самі моделі ідентичних розмірів по-різному для різних ринків. От, наприклад, Almera, Sentra, Sunny, Sylphy, Tiida, Pulsar  – це все різні імена для автомобілів С-класу, які Nissan використовує / -вував одночасно або в різних поколіннях за останні 30 років по всьому світу.

Ми ведемо до того, що відома багатьом сучасна Nissan Sentra продається в Китаї як Nissan Sylphy. Ба більше, поточне покоління Sylphy (B18) є найпродаванішим новим автомобілем в КНР за весь 2022 рік і залишається на позиції №1 далі. Це говорить про неабиякий успіх моделі. Навіть попередня генерація (B17) залишається у продажі паралельно з новішою, але під іменем Sylphy Classic. І саме вона доступна у виключно електричній формі, про яку піде мова далі.

Електричний Ніссан Силфі використовує силову установку від Nissan Leaf 2-го покоління, з мотором потужністю 110 кВ та батареєю ємністю 40 кВт*год. Він від початку випускається лише з цією системою і технічно є ідентичним до найновішого Leaf. Це зумовлює низку переваг Sylphy, про які поговоримо пізніше.

 Чому саме з Китаю?

Коротко: бо там він випускається. Як відомо, політика партії зобов’язує всіх автовиробників, що хочуть продавати свою продукцію в КНР, випускати власні моделі саме в Піднебесній. І не просто так, а виключно на сумісних підприємствах з місцевими автозаводами. Відразу відповідаємо на питання: це жодним чином не впливає на якість японських чи європейських машин! Контроль якості моделі світових брендів проходять однаковий і в Китаї, і в Японії. Тим паче немає чому переживати, коли мова іде про електромобіль. Не вірите – поцікавтесь у реальних власників Sylphy або інших авто, завезених звідти, в Україні. Як не дивно, зібрані в Китаї авто іноді навіть краще зроблені, ніж де інде.

Та істинна причина полягає в іншому. Уряд КНР усіляко заохочує місцеве населення купувати електромобілі. Це зрозуміло – екологічна ситуація в країні потребує суттєвих рішень. Відповідно для нових авто з нульовими викидами скасовані податки і створені деякі пільги, що разючим чином відображається на ціні таких машин. Цим користуються бізнесмени з інших країн (у т.ч. України), які закуповують в Китаї як нові, так і злегка вживані електрокари за смішною вартістю, перепродаючи їх потім тут. В підсумку, ціна таких все одно виходить значно дешевшою за куплені в офіційних дилерів автомобілі. Пошукайте і ви знайдете цілі мережі «сірих дилерів», що займаються цим в Україні.

Ціни на Nissan Sylphy в Україні

Перейдемо до насущного. Електричний седан Sylphy в нас пропонується або в злегка вживаному варіанті, або в стані «щойно з конвеєра». Тобто майже новий та новий. За цілковито «нулячу» машину віддати треба буде близько 20 000 американських доларів. Слід відзначити, що пробіги тих Ніссан Силфі, що до нас завозять, зазвичай не перевищують 19 тисяч кілометрів. У всякому разі – поки. Зате їх вартість стартує з $15-16 тис. Все це робить Sylphy найдоступнішим електромобілем в Україні, прямо-таки народним вибором. Кількість оголошень з продажу (на самі знаєте, якому сайті) це підтверджує.

Технічні характеристики

Nissan Sylphy – це компактний седан. Або 4-дверний седан С-класу. Його габарити відповідають моделі Sentra (B17): 4615 мм довжиною, 1760 завширшки та 1490 у висоту. Колісна база дорівнює 2700 мм. Це універсальні параметри, які забезпечують гарний простір всередині та маневреність в місті водночас. Споряджена маса електричного Syplhy сягає 1520 кг, що очікувано. Кліренс – близько 15 см.

Як було сказано, японський електрокар з китайською пропискою використовує техніку від Leaf 2 покоління. Тобто у рух його приводить 110-кіловатний мотор, що живиться від батареї ємністю 40 кВт*год (корисний об’єм 38). Розгін до 100 км/год займає 7.9 секунд, «максималка» обмежена на позначці 145 км/год. Вірити заявленій дальності ходу (330 км) можна, але з розумінням: це показники за застарілим циклом випробувань NEDC. Тобто в реальному житті в умовах міста ви зможете проїхати 300 км, по трасі – 200.

Цифри еквівалентні до таких для моделі Nissan Leaf з аналогічною силовою установкою. Хтось скаже, що це мало. Проте майте на увазі: в умовах міста середньостатистичний водій за день проїжджає 50-60 кілометрів. Якщо ви тягатимете задля цього ж пробігу більшу і тяжчу батарею, то споживання електроенергії тільки виросте, а сенсу з цього не буде. Витрати вищі, навантаження на ходову – також, а для чого? Тому для переважно міського використання електричний седан Sylphy це розумний вибір.

Гарантія на батарею від Nissan становить 8 років або 200 000 км пробігу – залежно, що наступить раніше. Щоправда, чи буде вона підтримуватися в Україні – питання інше. Як і споріднений Leaf, електро-седан Sylphy не має системи термоменеджементу батареї, що робить конструкцію автомобіля простішою, але саму батарею – вразливішою до умов експлуатації.

Салон та багажник

Для сім’ї 3-об’ємний форм-фактор підійде якнайкраще. Об’ємний салон Nissan Sylphy з комфортом розмістить 5 чоловік, водночас величезний багажник має об’єм аж 510 літрів. Більшість з імпортованих в Україну машин не мають навіть екрану мультимедіа – лише «православне» радіо з монохромним дисплейчиком.

Кондиціонер є у всіх, але клімат-контроль – тільки в дорожчих виконаннях. Руль зазвичай пластмасовий, сидіння оббиті простою  тканиною. Для когось інтер’єр поздається надто аскетичним, але насправді все необхідне в цій машині є. А в разі потреби доступні і кращі комплектації.

Переваги, недоліки і експлуатація в Україні

Насамперед зазначимо, що в Китаї свої стандарти для роз’ємів зарядних пристроїв, тому тим, хто захоче зарядити Sylphy (як і будь-який інший електромобіль звідти) десь на громадській станції в Україні, доведеться наперед придбати спеціальні перехідники. Домашня зарядка від розетки 220V позбавлена цих труднощів.

Плюси Nissan Sylphy:

  • надійність і екологічність;
  • максимальна доступність;
  • розповсюдженість комплектуючих;
  • широке коло спеціалістів з ремонту (техніка аналогічна до Leaf);
  • практичність + комфорт кузова седан: в салоні не гримітиме багажем, а заднє скло не буде в пилюці.

Мінуси:

  • відсутність системи підігріву / охолодженні батареї;
  • відносно невеликий запас ходу;
  • бідність базової комплектації;
  • питання з офіційною гарантією, оскільки машини завезені «сірими дилерами».
Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!