Новий недорогий хетчбек MG3 дебютував у Європі

Головною новинкою Женевського автосалону, звичайно ж, став серійний хетчбек Renault 5. Але є й інші світові прем’єри. Одна з них грає в одному класі з французькою “п’ятіркою” – це компактний хетчбек MG3 третього покоління. Він став основою масштабної експозиції бренду MG, який хоч і належить китайському концерну SAIC, але старанно намагається закріпитись на міжнародному ринку.

MG3 другого покоління відверто затримався на конвеєрі: цей хетчбек дебютував ще в 2011 році, а масштабне оновлення відбулося в 2017-му. У самому Китаї «трійку» вже давно зняли з продажу, але продовжують випускати для експорту до Великобританії та низку азійських країн. Новий хетчбек розроблений з прицілом на ринок всього Старого Світу — і з урахуванням місцевих переваг.

MG3, як і раніше, відноситься до традиційного класу B, хоча габаритні розміри підросли: довжина – 4113 мм, ширина – 1797 мм, висота – 1502 мм. Колісна база – 2570 мм проти 2520 мм у попередньої моделі. Об’єм багажника – 293 літри. В основі лежить просте шасі з напівзалежною задньою підвіскою, але налаштування обіцяє бути драйверським.

Електричної версії у MG3 не буде, адже цю нішу закриває трохи більший хетчбек MG4. «Трійка» дебютувала в Женеві в єдиній версії Hybrid+. Під плюсом мається на увазі акцент на електричну частину, яка виявилася потужнішою і продуктивнішою за бензинову. Чотирьохциліндровий атмосферник 1.5, що працює за економічним циклом Аткінсона і має термічну ефективність 41%, видає лише 102 к.с. та 128 Нм. А тяговий електромотор, який вбудований у триступінчасту автоматичну коробку передач, розвиває 136 к.с. та 250 Нм.

Пікова потужність системи – 194 к.с., але при звичайній експлуатації налаштуваннями передбачено чіткий «розподіл»: розганяється MG3 переважно на електротязі, а для підтримки швидкості використовується ДВЗ. Час прискорення до “сотні” – 8,0 с, а з 80 до 120 км/год передньопривідний хетчбек розганяється за п’ять секунд. Максимальна швидкість – 170 км/год.

Також особливість системи Hybrid+ – збільшена тягова батарея. Відносно, звичайно: 1,83 кВт·год дійсно більше, ніж 1,2 кВт·год у Renault Clio і 0,76 кВт·год у Тойоти Yaris, але на тлі гібридів, що заряджаються, це все одно мало. Тому підключення до розетки у MG3 не передбачено, для заряджання батареї встановлено окремий генератор із приводом від ДВЗ. Про чисто бензинові версії мови поки немає.

Вже в базовій комплектації MG3 має віртуальні прилади (7 дюймів) та медіасистему iSmart (10,25 дюйми) зі штатним навігатором. Також є кондиціонер та камера заднього виду. Серед опцій – “шкіряний” салон, камери кругового огляду та адаптивний круїз-контроль MG Pilot з функцією утримання у смузі.

Випускатимуть MG3 у Китаї, і перші поставки на європейський ринок заплановані на червень. Щодо ціни, то поки що позначено лише стартовий орієнтир: близько 20 тисяч євро. Наприклад, та сама гібридна Toyota Yaris зараз коштує в Європі від 22 тисяч.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!