Nissan планує відмовитися від використання кобальту в акумуляторах до 2025 року

У традиційних літієвих акумуляторах вміст кобальту в електродах може досягати 20%, але його видобуток пов’язаний не тільки з екологічними, а й етичними проблемами, оскільки зосереджена в неспокійній Республіці Конго. Вартість кобальту стрімко зростає, тому автовиробники виявляють інтерес до зниження його змісту в тягових акумуляторах. Nissan розраховує відмовитися від кобальту до 2025 року.

Видання Nikkei Asian Review пояснює, що вартість сучасних електромобілів на 30% визначається тяговими акумуляторами, а вартість самих акумуляторів на 20% залежить від цін на кобальт. Зниження ціни тягових батарей є головною умовою успішної експансії електромобілів, тому автовиробники зацікавлені у вдосконаленні хімічного складу акумуляторів. Nissan Motor з 2010 року випускає електромобілі Leaf, і вони стали популярними ще на етапі зародження бізнесу Tesla, тому японський виробник в цій сфері має серйозний досвід.

Перед фахівцями Nissan стоїть завдання знизити вміст кобальту в акумуляторах без шкоди для щільності зберігання заряду і запасу ходу. Річ у тому, що літієві батареї без кобальту в електродах давно існують – це так звані LFP-акумулятори з фосфатом заліза. Вони більш довговічні і меншою мірою схильні до займання, але володіють меншою питомою ємністю, хоча дешевші у виробництві, ніж акумулятори з вмістом кобальту. Японські інженери розраховують скоротити вміст цього елементу до нуля до 2025 року, електромобіль Aria, який готується до анонсу, вже використовує акумулятори, в складі яких не більше 10% кобальту. Втім, для збереження прийнятних експлуатаційних характеристик таких акумуляторів доводиться збільшувати вміст нікелю, так що це певний компроміс.

До кінця десятиліття фахівці Nissan розраховують знизити вартість тягових батарей з нинішніх $ 150 за кВт‧год до рівня менш як $ 100. Треба сказати, що і конкуренти не стоять на місці в питанні зниження залежності від кобальту. Tesla має намір довести його зміст до декількох відсотків, а потім і повністю виключити зі складу електродів. Panasonic вже вдалося знизити вміст кобальту до менш ніж 5%, і японська компанія теж ставить перед собою завдання його повного виключення через кілька років. Ціни на кобальт з минулого року зросли на 60%, і це додатковий стимул скорочувати його вміст в акумуляторах.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!

Джерело asia.nikkei.com