Невдалий початок: новий автомобіль Xiaomi SU7 вже у центрі скандалу

З моменту початку постачання нового автомобіля Xiaomi SU7 3 квітня, повідомлення про нещасні випадки та неполадки не припиняються. Однак останній інцидент, можливо, став незвичайним. Автомобіль зламався після всього 39 кілометрів шляху та не підлягає відновленню, його доведеться повернути на завод для аналізу причин поломки.

Подробиці того, що сталося, досі залишаються неясними. Відомо, що власник автомобіля був одним з перших покупців Xiaomi SU7, який чекав на свою машину понад місяць. Продажі автомобіля почалися 28 березня, а власник даного авто отримав його із центру доставки Xiaomi Auto у місті Сяминь, провінція Фуцзян, можливо, 4 травня.

6 травня власник опублікував відео у соціальних мережах, де повідомив, що його Xiaomi SU7 зламався на високій швидкості одразу після виїзду з магазину, подолавши лише 39 кілометрів. Чоловік стверджував, що автомобіль довелося евакуювати у центр доставки. Поломка, мабуть, сталася 5 травня.

На відео автомобіль стоїть на аварійній смузі із включеними аварійними вогнями. На екрані мультимедіа системи відображалося повідомлення: «Автомобіль незабаром зупиниться, будь ласка, безпечно зупиніться та зв’яжіться з онлайн-сервісним центром», після чого текст змінився на «Система приводу несправна і не може перемикатися».

7 травня Центр доставки Сянгань підтвердив отримання скарги від власника і повідомив, що не зміг визначити причину несправності. Згідно з останніми повідомленнями, автомобіль не підлягає ремонту і має бути відправлений на завод для аналізу, щоб з’ясувати причини того, що сталося.

На подив, після цього інциденту власник попросив новий автомобіль замість повернення грошей і висловив невдоволення тим, що йому не можуть надати інший автомобіль, заявивши: «Я хочу машину, а не повернення грошей, і не хочу робити нове замовлення і чекати на його виробництво». Оскільки всі автомобілі у виробництві мають призначених власників, надати йому інший автомобіль неможливо. Служба підтримки Xiaomi веде переговори щодо повернення грошей чоловікові, а також про компенсацію понесених ним витрат.

Попри все це, Xiaomi займає шосте місце з продажу на ринку автомобілів на нових джерелах енергії вартістю понад 200 000 юанів цього року. До 5 травня компанія доставила 8500 автомобілів, у тому числі згаданий автомобіль.

Це не перший випадок, пов’язаний із проблемами якості у Xiaomi SU7. Одна з найбільш тривожних проблем була пов’язана з функцією аварійного гальмування (AEB), яка не працювала на заявленій швидкості 135 км/год, і виправлення цього очікується лише після оновлення програмного забезпечення повітрям. Також надходили скарги на неоднорідність товщини фарби та знос сидінь на тестових автомобілях.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!

Джерело electrek.co