Мороз вже не страшний: названо секрети правильної підготовки автомобіля до холодів
Щоб правильно підготувати автомобіль до сильних морозів, потрібно врахувати найчастіші проблеми, які трапляються або можуть статися з ним у холод. Насамперед слід заздалегідь заїхати на СТО, провести діагностику та обслужити машину, порадив технічний фахівець мережі автосервісів у розмові з порталом ampercar.com.
«Найчастіше в мороз автомобілі не заводяться, трапляються різні протікання, всі необслужені вузли, дрібні проблеми будь-якої системи загострюються і перетворюються на серйозні несправності. Тому основна рекомендація, якщо за прогнозом погоди до міста насуваються серйозні морози, заздалегідь заїхати на СТО, провести діагностику та обслужити авто», — пояснив фахівець.
Як приклад, експерт назвав тріщини на сайлент-блоках. Влітку це нічим не загрожує, а от при екстремальних холодах вони швидко виходять з ладу і згодом потребують заміни.
Важливо, щоби при заїзді на СТО співробітники сервісу дали автомобілю зігрітися хоча б 30 хвилин, підкреслив експерт. За словами фахівця, на авторитетних і сертифікованих сервісних станціях цього правила зазвичай дотримуються, але ті, хто нехтує ним, часто провокують ще серйозніші поломки, ніж ті, які є насправді. Наприклад, заміна лампочки у перемерзлому ліхтарі може обернутися необхідністю заміни всього ліхтаря, уточнив він.
Найчастіша проблема у морози – розряджений акумулятор. На морозі нижче -20 градусів за Цельсієм він не тільки прискорено розряджатиметься, але й прийматиме не стільки заряду, скільки необхідно для нормальної експлуатації автомобіля.
«Якщо на машині здійснюють лише короткі поїздки, то проблема з акумулятором на морозі є особливо ймовірною. АКБ за таких поїздок не встигає заряджатися. Рекомендую обов’язково робити більш тривалі поїздки взимку, а також своєчасно обслуговувати та міняти батарею. У сильні морози працює і старий «дідівський» метод – занести батарею додому», – порадив експерт.
Непоодинокі, за словами експерта, і проблеми з технічними рідинами, такі як витік оливи, антифризу або рідини гідропідсилювача керма. Як правило, вони виникають після різких перепадів температур або тиску, і щоб цього не сталося, необхідно не тільки своєчасно змінювати всі рідини, а й регулярно діагностувати машину в сервісі, додав фахівець.