NASCAR представила прототип гоночного електромобіля – 1341 к.с. та батарея з СРО

NASCAR продемонструвала прототип електричного гоночного автомобіля на “Чиказькій вуличній гонці” (NASCAR Chicago Street Race), підкреслюючи готовність до інновацій та екологізації автоспорту. Дебют ABB NASCAR EV став частиною довгострокових цілей з декарбонізації та скорочення викидів.

Минулими вихідними Національна асоціація перегонів серійних автомобілів (NASCAR) представила прототип електричного гоночного автомобіля, розроблений у партнерстві зі шведською компанією ABB, що спеціалізується на електротехніці. Новий автомобіль, що одержав назву ABB NASCAR EV Prototype, зовні більше нагадує кросовер, ніж традиційний гоночний автомобіль, що є значним відходом від класичного дизайну. Однак, як зазначає The Verge, не варто очікувати, що прототип ABB NASCAR EV найближчим часом замінить моделі з двигуном внутрішнього згоряння, які славляться своїм гучним ревом і потужністю.

“Двигун внутрішнього згоряння – це наш основний продукт, і так буде і в майбутньому “, – заявив Райлі Нельсон (Riley Nelson), голова відділу сталого розвитку NASCAR.

Згідно з заявою NASCAR, прототип оснащений трьома електродвигунами STARD UHP 6-Phase – один спереду та два ззаду. Живлення забезпечується батареєю ємністю 78 кВт·год з рідинним охолодженням. Система здатна генерувати до 1000 кВт (1341 к.с.) пікової потужності.

Електромобіль побудований на модифікованій версії шасі Next Gen, запровадженого NASCAR у 2022 році. Це шасі спочатку розроблялося з урахуванням можливого переходу на альтернативні види палива. Цікаво, що у розробці прототипу брали участь партнери NASCAR – Chevrolet, Ford та Toyota, які протягом усього процесу працювали над дизайном та елементами автомобіля.

До публічної презентації електромобіль тестував гонщик NASCAR Девід Рейган (David Ragan), за словами якого на автодромі Martinsville Speedway у Вірджинії електромобіль показав час всього на дві десяті секунди менше, ніж звичайний гоночний автомобіль, попри майже вдвічі більше прискорення. Основним фактором, що уповільнював електромобіль на поворотах, стала його вага. Вартість прототипу оцінюється у 1,5 мільйона доларів.

Зазначається, що, незважаючи на презентацію електричного прототипу, NASCAR не планує найближчим часом повністю відмовлятися від традиційних автомобілів з двигунами внутрішнього згоряння. Однак ходять чутки про можливе запровадження гібридних моделей вже найближчими роками. Крім того, NASCAR розглядає можливість створення окремої серії гонок для високопродуктивних електромобілів, подібної до «Формулі-Е».

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!

Джерело nascar.com