Найкращі 7- та 8-місні автомобілі різних класів у 2022 році

Щоби могти спокійно подорожувати машиною куди заманеться, забезпечивши місцем  всю сім’ю чи компанію, треба мати великий паливний бак. І, власне, крупну машину. Логічно! Сьогодні сам простір в таких автомобілях дуже важливий, але те, як цей простір упаковано, ще важливіше. Сучасні 7- та 8-місні мінівени, мікроавтобуси чи кросовери пропонують універсальний інтер’єр, який може адаптуватися до безлічі сценаріїв.

Декілька найкращих таких моделей ми в AMPERCAR.com наводимо нижче у списку. Троє з сімома посадковими місцями, а троє – з вісьмома. Самі моделі також дуже різні – від довгобазних «пиріжків» до преміальних повнорозмірних кросоверів. Тут вже залежить від потреб, смаків чи матеріального стану покупця. Але різноманітність пропозиції ми забезпечили. Поїхали!

Переможці в категорії «7 місць», серед трьох номінацій:

FIAT Doblo Maxi – пасажирський компактвен

Недаремно головний «пиріжок» ФІАТа є настільки шанованим по всьому світу – це надійна практична машина! Пасажирська версія є однією з небагатьох у класі, хто пропонує 7 місць. При чому, завдяки довгій колісній базі модифікації Maxi, тут є напрочуд багато місця не тільки для голови, але і для ніг на 3-му ряду. Дуже просторо! Є навіть окремі підстаканники під вікном.

Під капот компактвена, як і раніше, встановлюється 1.4-літровий бензиновий двигун (95 к.с.), або один з трьох дизельних – 1.3 (90 к. с. і 290 Нм), 1,6-літровий зі 105 «конячками» та 290 Нм, а також 2-літровий, віддача якого дорівнює 135 л. с. та 320 Нм.

Ford Galaxy – великий мінівен (MPV)

Ford Galaxy вже протягом багатьох років вважається «золотим стандартом» усього сегменту MPV. Усі три ряди підходять для дорослих пасажирів, сидіння середнього ряду можна регулювати за кутом нахилу та положенням вперед/назад індивідуально. При тому, що Galaxy є напрочуд спортивним як для MPV, він може стати практичним компромісом для водія з не лише бензином у крові, але і великою родиною.

Моделі початкового рівня мають усе стандартне обладнання, яке вам може знадобитися, включаючи мультимедійну систему з Apple CarPlay / Android Auto чи клімат-контроль. Більш дорогі комплектації Titanium отримують супутникову навігацію, круїз-контроль і допомогу в утриманні у смузі, але англійці рекомендують заощадили гроші, купивши «базу». Наразі для Галаксі доступний 2,0-літровий дизельний двигун EcoBlue потужністю 190 к.с., який все одно забезпечить багато тяги, навіть коли Галаксі буде повністю завантажено.

Mercdes-Benz GLS – повнорозмірний кросовер преміум-класу (SUV)

Мерседес-Бенц GLS пропонується з бензиновими моторами: 3.0 (367 к.с.) та 4.0 V8 (489 к.с). 2.9-літровий дизель видає 286 або 330 к.с., залежно від ступеня форсування. Всі GLS мають пневматичну підвіску Airmatic. Доступна опціональна гідропневматична підвіска E-Active Body Control. Її особливість в тому, що вона здатна керувати кожним колесом окремо. На високих швидкостях це дозволяє нівелювати з крени, а на позашляховій ділянці система заздалегідь вирівнює положення кузова. Технології!

Як заявляє виробник, на 3-му ряду з повним комфортом зможуть розміститися пасажири зі зростом до 194 см. Там є свій підігрів сидінь, кілька роз’ємів USB та окремі дефлектори обдуву (п’ятизонний клімат). Порадує GLS і об’ємом багажника – 355 л (зі складеним третім рядом).

Переможці в категорії «8 місць», серед трьох номінацій:

Hyundai Palisade – великий кросовер (SUV)

Сімейний 3-рядний SUV від Hyundai має довгий список оснащення, починаючи зі стандартної системи автоматичного екстреного гальмування і закінчуючи сімома доступними портами USB, які простягаються аж до третього ряду. Дорожчі комплектації передбачають повністю цифрову панель приладів, подвійні люки в даху та сидіння з підігрівом і вентиляцією.

Хюндай Палісад має довжину 4980 мм і ширину на 1975 мм, колісна база при цьому становить 2900 мм. Завдяки таким розмірам автомобіль передбачає комфортне розміщення вісьмох пасажирів з усім своїм багажем, адже об’єм багажника, навіть у такому положенні, становить 510 л.

Ford Expedition – повнорозмірний рамний позашляховик (SUV)

Для тих випадків, коли ваша експедиція пролягає через важкодоступні місця, існує позашляховик Ford Expedition. Тут є примусове блокування муфти, «понижайка», а за доплату можна замовити блокування заднього диференціала. Також є можливість вибору одного із семи їздових режимів для різних типів покриття. Щодо двигунів, то на вибір пропонується бензиновий 3.5-літровий V6 турбо в двох варіантах: на 375 або 400 к.с. У парі – тільки 10-ступінчаста автоматична КПП, що передає тягу на всі колеса.

Взагалі, гігантський багажник і вагон простору всередині дають можливість взяти з собою купу необхідних речей. В салоні передбачено чотири 12-вольтові розетки, чотири USB-виходи для зарядки телефону та 15 підстаканників! Дорогі версії оснащені також панорамним дахом, Wi-Fi-точкою для підключення до 10 пристроїв, шкіряним салоном з передніми перфорованими сидіннями з вентиляцією, стереосистемою B&O на 12 динаміків.

Citroen SpaceTourer / Peugeot Traveller – мікроавтобус бізнес-класу

Насправді Citroen SpaceTourer буває не тільки у 8-, але навіть у 9-місних виконаннях, якщо тільки вам це потрібно. Існує як стандартне виконання (4956 мм довжина), так і XL (5306 мм). Але колісна база у них та однакова, просто XL передбачає ще більший багажник, тобто має довший звіс. Двигуни будуть дизельні, 2.0-літрові, потужністю 150 або 180 к.с. (крутний момент відповідно 370 і 400 Нм). Усе вищесказане справедливе для брата-близнюка, Пежо Тревеллер. Різниця лише в оформленні «передка».

Нічого не зрівняється з «бусом» за зручністю експлуатації, коли мова іде про перевезення великої компанії. Тут можна усіх посадити з однаковим комфортом, при чому, якщо ми говорим про версію XL, то в багажнику буде ще вагон місця для, скажемо, палаток, мангалу, сумок чи ще чогось. І коштує Сітроен не космічних грошей, як V-class.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!