Моторист розповів, як безпечно помити двигун автомобіля

Найчастіше автомийники, не замислюючись, погоджуються помити двигун автомобіля і направляють потужні струмені води в підкапотний простір, намагаючись очистити його від бруду та оливи. Натомість моторист спеціалізованого автосервісу розповів в інтерв’ю порталу ampercar.com, чому мити ДВЗ у такий спосіб дуже небезпечно.

Дискусії про миття двигуна ведуться давно. Одні водії спокійно миють мотор і не переживають, інші попереджають про жахливі наслідки такої практики. Тож чи варто проводити “банний день” під капотом? Адже вода може проникнути в свічкові колодязі через ущільнення котушок, що може призвести до пошкодження свічок і системи запалення.

Щоб уникнути неприємностей прі митті двигуна, важливо бути дуже обережним. Після того, як мотор вимиють, необхідно зняти котушки запалення і ретельно просушити їх – або за допомогою компресора, або просто сухою ганчіркою. Процес простий та швидкий. Іноді після миття на панелі приладів може загорітися лампочка, що вказує на проблеми із зарядкою. У такому випадку достатньо дати автомобілю постояти близько 30 хвилин, щоб надлишки води могли стекти і система знову запрацювала нормально. Оптимально мити двигун, поки він ще теплий – так волога швидше випарується та ризик проблем знизиться.

Щоб мінімізувати ризики при митті двигуна, слід зробити кілька кроків. По-перше, потрібно обернути генератор плівкою чи пакетом. Такий простий прийом запобігатиме потраплянню води в чутливі місця. По-друге, не варто забувати про стиснене повітря: звичайний компресор допоможе прибрати надлишки води та запобігти корозії.

Проводка в автомобілі – це його життєво важливий елемент. Якщо вона пошкоджена або закріплена на ізоленту та скотч, не варто звинувачувати мийку чи мийників у корозії проводів. Оригінальне заводське обплетення, клеми, конектори та роз’єми при належному стані та використанні ущільнювачів можуть витримувати бруд, вологу та пил. Важливо стежити за тим, щоб мийник не підносив пістолет із потужним струменем надто близько до проводки, щоб не пошкодити її.

Не варто переживати про “мозки” автомобіля та реле, оскільки вони захищені герметичними корпусами. Ці компоненти спроектовані таким чином, щоб уникнути проблем при контакті з водою, і виробники враховують це для запобігання негативним наслідкам.

Акумулятор теж не боїться води: його клеми розташовані далеко один від одного, і навіть якщо на них потрапить вода, це не призведе до замикання. Головне – уникати потужного струменя води, спрямованого прямо на дроти.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!