Маск може об’єднати Tesla і інші свої компанії в холдинг

Нову корпорацію запропонували назвати просто X.

Інвестор Дейв Лі, який довгий час є акціонером Tesla, у себе в твіттері запропонував Ілону Маску створити нову корпорацію з простою назвою X. Вона стала б головною для всіх компаній Ілона Маска, включаючи Tesla, SpaceX, The Boring Company і Neuralink.

Маск, якого регулярно відзначають у всяких твіттах, на цей раз відповів. «Це хороша ідея», – прокоментував він пропозицію Лі.

https://twitter.com/heydave7/status/1341622095050989569

 

Передбачається, що компанія X може стати тим же, чим для Google є корпорація Alphabet. Це дозволить, зокрема, перерозподіляти фінансування між різними структурами холдингу. Однак у цієї ідеї є як мінімум одна проблема.

Річ у тому, що з усіх чотирьох компаній тільки Tesla є публічною, тобто тільки її акції вільно торгуються на біржі і їх може купити будь-який охочий. Решта три компанії є приватними і належать здебільшого самому Маску і меншою мірою його фінансовим партнерам.

При створенні компанії X їй перейдуть всі акції «Тесли», а нинішні їхні власники отримають в замін папери нового холдингу. Але не за курсом один до одного, бо разом з Tesla вони на додачу одержать частки в ще трьох активах, за рахунок чого їх частка в новій компанії виявиться меншою, ніж була в Tesla.

Оскільки саме Tesla зараз є найдорожчим з усіх чотирьох активів Маска, міноритарні акціонери можуть просто не погодитися на створення холдингу. Аналітики не виключають, що в такому випадку Маск може повернутися до ідеї викупу акцій Tesla у міноритарних акціонерів і перетворення автоконцерну з публічної в приватну компанію.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!

Джерело twitter.com