Lightyear зупинила випуск електромобіля із сонячними панелями за €250 тисяч, і тепер займеться більш доступною моделлю

Компанія Lightyear припинила виробництво електромобіля Lightyear 0 із вбудованими сонячними панелями та ціною 250 тис. євро через три місяці після початку. Водночас було оголошено про намір зосередитись на випуску менш дорогої моделі Lightyear 2 для масового ринку.

Як зазначила Lightyear у блозі, відкат назад є частиною «стратегічної реструктуризації». І тепер компанія зосередиться на випуску електромобіля Lightyear 2 вартістю менше $40 000, який буде запущено у виробництво наприкінці 2025 року.

Прийняти таке рішення було непросто, повідомила Lightyear, оскільки це відіб’ється на її співробітниках, а також на взаєминах із «інвесторами, клієнтами, постачальниками та урядом». Це, зокрема, може вплинути на компанію Valmet Automotive, з якою Lightyear уклала контракт на складання Lightyear 0 (і яка раніше в січні оголосила про можливі звільнення в підрозділі, відповідальному за виробництво автомобіля).

Що стосується причин, через які Lightyear вирішила зупинити виробництво Lightyear 0, то пояснення дуже розпливчасті. За словами компанії, за останні кілька місяців їй довелося зіштовхнутися з кількома проблемами, і цей крок покликаний захистити її бачення.

Lightyear також повідомила про звернення до суду з проханням «зупинити процедуру оплати» компанії, відповідальної за виготовлення Lightyear 0. Очевидно, йдеться про Valmet Automotive, на заводі якої в Уусикаупунки (Фінляндія) було розпочато в листопаді минулого року серійний випуск електромобіля на сонячних батареях. Наразі невідомо, скільки штук Lightyear 0 встигли зібрати за три місяці. На початковому етапі компанія планувала випустити близько 946 одиниць цієї моделі.

Більш доступний електрокар Lightyear 2, представлений на виставці CES 2023, також оснащений сонячними панелями. Запас ходу нової моделі від одного заряду батареї становить 800 км. Компанія заявила, що Lightyear 2 отримає “всі інновації Lightyear 0 за невелику частину ринкової ціни”. Згідно з її оголошенням, опублікованим у понеділок, вже є «20 000 попередніх замовлень від власників автопарків» на кросовер Lightyear 2.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!
Або завітай на обговорення цієї теми на сторінці AMPERCAR.com у facebook!

Джерело theverge.com