Китайці створили новий акумулятор для електрокарів із приголомшливими технічними характеристиками
Учені в Китаї перезарядили твердотілу літій-сірчану батарею 1400 разів, що є технологічним проривом.
Команді дослідників із Китайської академії наук вдалося зберегти приблизно 70% початкової ємності після завершення всіх циклів зарядки. Результати були опубліковані у американському науковому журналі ACS Applied Materials & Interfaces.
Як зазначається, літій-сірчані батареї відрізняються від своїх звичайних літій-іонних варіантів тим, що в ролі катодів виступає сірка. Очікується, що ця структура дозволить знизити витрати та подвоїти ємність батареї порівняно з літій-іонними батареями.
Однак літій-сірчані батареї мають короткий термін служби. Перезаряджання, що перевищує 1000 циклів, є рідкістю як для рідинних, так і для твердотільних варіантів.
Дослідники розробили батарею, приготувавши пористі вуглецеві нанотрубки, змішані із сіркою. Отримана матриця покращила рух електронів та іонів через сірку, що зазвичай є поганим провідником електрики. Однак, новий акумулятор здатний витримати 1400 циклів заряджання і забезпечує тривалий термін служби.
Очікується, що це відкриття буде використовуватися для розробки більш продуктивних літій-сірчаних твердотільних батарей для електроавто.