Китайський електрокар Suda SA01 виявився небезпечним

Асоціація автомобілістів Німеччини ADAC випробувала бюджетний китайський електрокар Suda SA01 на краш-тесті та виявила цю модель небезпечною. Цей електромобіль продається на німецькому авторинку за ціною приблизно 10 тис. євро. Зазначається, що постачання до Німеччини здійснювалося дрібносерійно, тому правила реєстрації застосовувалися менш суворі ніж зазвичай.

Бюджетна вартість Suda SA01 зумовлює відсутність системи динамічної стабілізації, подушок безпеки та сучасних ременів безпеки. Настільки убоге оснащення спонукало ADAC також на перевірку ходових та інших якостей автомобіля.

В ході краш-тестів при лобовому ударі на швидкості 64 км/год манекен настільки сильно вдарився головою і грудьми об кермо, що це призвело б до серйозних травм водія. Також в разі ДТП міг би отримати важкі каліцтва й пасажир на передньому сидінні, зокрема, колінам та стегнам прийшлося б кепсько.

Двері з боку водія після ДТП обов’язково б заклинило, позбавивши потерпілого можливості покинути машину. Важливою проблемою виявилося і відсутність у Suda SA01 захисних пристроїв, за допомогою яких рятувальники могли б знеструмити високовольтну систему транспортного засобу.

Також німці розкритикували неакуратне виготовлення кузовних деталей, дешеві матеріали та грубі дефекти лакофарбового покриття. ADAC висловив здивування, яким чином виробнику надали можливість вивести такий низькоякісний автомобіль на європейський ринок. Асоціація закликає законодавчі органи ЄС негайно вжити відповідних заходів.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!

Джерело reddit.com