Китайські електрокари Xpeng вже їздять в безпілотному режимі

Компанія Xpeng Motors з Китаю приступила до постачань електромобілів на територію Європи. Що дійсно дивує – у питаннях програмного забезпечення електрокари Xpeng ніяким чином не відстають від марки Tesla.

Транспортні засоби Xpeng Motors вже зараз здатні пересуватися по автотрасі в повністю автоматичному режимі. Починаючи з 2021 року усі флагманські модифікації електрокара Xpeng P7 пропонуються з передовою безпілотною системою XPILOT 3.0.

Повідомляється, що всі можливості технології будуть розкриті в рамках китайського авторинку. Забезпечити такий потужний ривок у технологіях китайцям допомогла компанія NVIDIA, яка надала свій процесор новітньої генерації Xavier для побудування системи автоматичного управління. В ній використовується набір різноманітних сенсорів та датчиків, кількість камер – чотирнадцять!

Найдорожча версія електрокара Xpeng P7 має функцію повного автоматичного керування під час руху по автотрасі. Цей просунутий режим включає не тільки утримання авто в смузі, а також: перестроювання, прискорення або уповільнення, рух по виїзду та з’їзду з автомобільної магістралі.

За законом такі системи поки ще вимагають від водіїв контролювати керування, але фактично цього можна не робити. Перед активацією функції автопілоту, водію пропонується переглянути навчальний відеоролик.

При включеному автопілоту водієві доведеться все ще утримувати руки на кермі, бо цього вимагають закони. В умовах поганої погоди або незрозумілої розмітки на дорозі автоматика передає управління людині.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!

Джерело cnbc.com