Китайська CATL уповільнює плани інвестицій у виробництво акумуляторів на території США

Провідний виробник тягових акумуляторів у світі — китайська CATL, за даними Reuters, «уповільнила планування» інвестицій у будівництво акумуляторних заводів у Північній Америці, побоюючись, що нові закони США, які наказують добувати сировину для АКБ на американській території, піднімуть ціну продукції.

CATL, що постачає тягові акумулятори для кожного третього електромобіля у світі, розглядає плани відкриття нових заводів у США та Мексиці з початку поточного року. У Китаї компанія вже займає домінуюче становище, контролюючи майже половину ринку АКБ, а тепер вона мала намір інвестувати і в будівництво заводів у Мексиці, Південній Кароліні або Кентуккі для постачання продукції найбільшим автоконцернам на зразок Ford.

Проте керівництво CATL загальмувало процес оцінки майданчиків для заводів у Північній Америці після того, як у серпні США ввели нові жорсткі заходи щодо сировини, що використовується для виробництва акумуляторів.

Виробники електромобілів, включаючи Volkswagen, BMW та Hyundai, закликали американських законотворців дати автовиробникам, що діють у США, більше часу для того, щоб отримати можливість закуповувати батареї правильного походження для отримання податкових пільг. При цьому діяльність CATL є першим відомим прикладом того, як великий бізнес переглядає свої плани інвестицій у зв’язку з новим законом, відомим як Закон про зниження інфляції (IRA).

Передбачалося, що саме він стимулюватиме компанії добувати та обробляти сировину в Північній Америці для того, щоб індустрія не залежала від постачання з Китаю. Закон вимагає, щоб 50% критично важливих для виробництва тягових акумуляторів мінералів до 2024 року видобували в Північній Америці або американські союзники, а до кінця 2026 року ця частка повинна досягти 80%.

CATL вважала Північну Америку важливим ринком збуту, але нові правила США можуть стати на заваді інвестиціям. На думку експертів, через нові норми підвищиться собівартість АКБ, що випускаються в США, — доставляти їх з Китаю буде дешевше навіть з урахуванням можливих субсидій на будівництво в Північній Америці. Подальші плани CATL щодо США поки що невідомі.

Сьогодні китайські компанії з CATL на чолі випускають близько 70% усіх акумуляторів у світі, а також займають домінуючі позиції у сфері переробки ключових матеріалів, включаючи кобальт та марганець.

У середу BMW анонсувала інвестиції у виробництво електромобілів і акумуляторів на території США, китайська Envision AESC, що постачає АКБ для Nissan, нещодавно придбала вже діюче виробництво акумуляторів у США і має намір будувати нові заводи для забезпечення BMW.

При цьому багато експертів галузі висловлюють думку, що США мали б ухвалити більш реалістичний закон, пов’язаний з джерелами сировини для АКБ — багато компаній, що входять на ринок, вимагають великих пільг або тривалого перехідного періоду. Раніше повідомлялося, що влада США виділять $2,8 млрд на розвиток місцевого виробництва батарей для електромобілів. Втім, ці кошти отримають лише деякі з компаній, що претендують на гроші.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!

Джерело reuters.com