Китайська CATL готується до будівництва двох акумуляторних заводів у США

Чутки про наміри CATL побудувати підприємство з випуску тягових батарей для електромобілів на території США курсують давно, і сили їм додала заява компанії про будівництво першого підприємства за межами Китаю, яке розташується у Німеччині. Тепер йдеться про вибір відразу двох майданчиків на території США, де можуть розташуватися підприємства CATL.

Керівництво CATL цього тижня зізналося, що вивчає можливість будівництва підприємств із випуску тягових акумуляторів для зарубіжних автовиробників в інших країнах, але не стало конкретизувати, чи з’являться такі підприємства десь ще, крім Німеччини. Масове виробництво батарей для експорту з Китаю компанія почала лише в 2021 році, але до 2026 CATL розраховує зайняти помітні позиції в якості постачальника батарей для зарубіжних автовиробників. Крім того, китайський виробник розраховує до середини десятиліття потроїти обсяги випуску батарей, і експансія на міжнародному ринку йому в цьому дуже допомогла б.

Як повідомляє Reuters з посиланням на обізнані джерела, як ймовірні місця будівництва підприємств CATL у США розглядаються майданчики на півдні Каліфорнії, в безпосередній близькості до місцевого підприємства BMW, а також у штаті Кентуккі, де китайський виробник з 2020 року має у власності ділянку землі. Вважається, що другим потенційним клієнтом CATL на території США стане Ford Motor, який одночасно збирається налагодити в Кентуккі випуск тягових батарей за участю корейської SK On. Обидва автовиробники відмовилися коментувати можливі плани співпраці з CATL.

Сама компанія теж не поспішає пояснювати, в які терміни вона реалізовуватиме ці проекти, і чи для їх фінансування залучатимуться зацікавлені автовиробники. Адміністрація президента Байдена має намір виділити $3 млрд субсидій на розвиток інфраструктури для електромобілів на території США, але поки що складно прогнозувати, чи зможуть претендувати на отримання коштів китайські компанії. До кінця десятиліття влада країни має намір домогтися досягнення електромобілями частки в 50% на ринку нових транспортних засобів США.

Підприємство CATL на території Німеччини, яке зможе випускати акумулятори сукупною ємністю до 8 ГВт‧год на рік, почне працювати на території країни до кінця цього року, і вимагатиме від китайського виробника до 1,8 млрд євро інвестицій. У США так чи інакше налагодять випуск майже всіх найбільших виробників тягових батарей, включаючи LG Energy Solution, SK On, Panasonic і Samsung SDI. Займаюча третину світового ринку CATL переважно за рахунок домашнього китайського ринку теж зацікавлена ​​у присутності у двох великих регіонах збуту електромобілів, якими є Європа та США.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!
Або завітай на обговорення цієї теми на сторінці AMPERCAR.com у facebook!

Джерело reuters.com