Компанію Tesla звинувачують в тестуванні небезпечного автопілота на водіях

Американське видання Consumer Reports опублікувало матеріал, у якому звинуватило Tesla в безвідповідальній поведінці. На думку авторів, автовиробник фактично здійснює бета-тестування недостатньо надійного ПЗ, обкатуючи нові функції на машинах, які пересуваються по дорогах загального користування, що створює потенційну загрозу для інших учасників дорожнього руху.

Близько тижня тому Tesla випустила бета-версію програмного забезпечення автопілота Full Self-Driving (FSD) v9, яке покладається виключно на зовнішні камери, замість радара. Після оновлення ПЗ деякі власники машин звернули увагу на те, що система справляється з автопілотуванням недостатньо добре, а її стиль водіння часом нагадує п’яну їзду, змушуючи водіїв перехоплювати керування транспортним засобом, щоб уникнути ДТП. Як мінімум одне відео такого інциденту з’явилося на YouTube, і автори видання Consumer Reports, що спеціалізується на захисті прав споживачів, зробили висновок, що програмний продукт не забезпечує належної безпеки. На підтвердження своїх тез вони пообіцяли провести ретельне тестування Model Y SUV, коли машина отримає вказане оновлення.

Однак автори видання вже зараз звинуватили Tesla в тому, що компанія використовує теперішніх власників фірмових машин в якості бета-тестерів для обкатки нової функціональності. Наче на підтвердження цього власник автобренду Ілон Маск і сам закликав власників машин Tesla не розслаблятися за кермом: «… виникнуть невідомі проблеми, тому, будь ласка, будьте параноїками».

З іншого боку, багато власників машин цієї марки прекрасно знають, на що йдуть, коли підписуються на отримання оновлень з гілки раннього доступу, що надає бета-версії ПЗ. Однак навіть з урахуванням цього, наполягають журналісти Consumer Reports, інші учасники дорожнього руху не давали згоди на участь в подібних експериментах.

Оновлення ПЗ Tesla доставляються власникам машин по всій території США, а автовиробник не дає точної відповіді на питання, чи приймаються в розрахунок особливості законодавства в різних штатах. На поточний момент тільки 29 з них прийняли закони, які регламентують автономну їзду по дорогах загального користування, але в кожному штаті законодавство має свої особливості з даного питання, часом критичного характеру. Інші ж компанії, які розробляють системи автопілотів, такі як Cruise, Waymo і Argo AI, або займаються тестуванням на закритих територіях, або залучають досвідчених водіїв для контролю над ситуацією.

У зв’язку з цим автори видання роблять висновок, що просити власників Tesla бути уважнішими недостатньо, сама система автопілота повинна працювати в повну силу, а тестування розробок без участі досвідчених і кваліфікованих водіїв може привести до людських жертв.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!

Джерело techcrunch.com