Компанії Apple не вдається знайти виробника для свого електрокара

Крім Hyundai, американській компанії відмовив Nissan.

Концерн Apple досі жодного разу не підтвердив своїх планів з будівництва власного електромобіля, проте за чутками американцям відмовив уже другий потенційний виробничий партнер. Як пише Financial Times, Apple зверталася з пропозицією в Nissan, але там їм відмовили навіть не довівши справу до переговорів на рівні вищого керівництва.

Раніше Apple не змогла домовитися і з концерном Hyundai, причому рівно з тих же причин. З чуток, американці хочуть самостійно розробити електромобіль, вибрати своїх постачальників автокомпонентів, взяти на себе маркетинг та продаж, а партнеру довірити тільки збірку.

У Nissan як і в Hyundai відзначили, що дорожать власним брендом і не згодні на таку схему співпраці.

«Ми готові до партнерства, коли мова йде про використання їхнього продукту в наших машинах, але не навпаки, — цитує видання головного керуючого директора Nissan Ашвані Гупту. – Наші клієнти високої думки про якість нашої продукції. І ми не згодні міняти підхід до виробництва автомобілів».

Нагадаємо, що за чутками Apple хоче представити власний електромобіль вже в вересні цього року, а в 2024 році випустити його на ринок. Виробниками основних компонентів повинні стати тайванські компанії, які зараз роблять для Apple різну електроніку.

Однак, як видно, в цьому плані Apple потрібен партнер, готовий взяти на себе безпосередню збірку машин. Варто відзначити, що в світі існують компанії, що надають таку послугу. Першою на думку спадає канадсько-австрійська Magna, яка, наприклад, випускає електромобіль I-Pace за контрактом з Jaguar. Але навіть Magna вважає за краще або сама робити автокомпоненти, або замовляти з у своїх партнерів, а не працювати за схемою, яку пропонує Apple, де постачальники нав’язуються замовником.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!

Джерело ft.com motor1.com