Компанія Stellantis представила дешеву платформу для електромобілів

Автовиробники шукають технологічніші рішення для своїх майбутніх електрокарів. Китайські бренди роблять ставку на дуже різні платформи, завжди намагаючись, щоб батареї займали якнайменше місця. Великою перевагою великих виробників компонентів є те, що саме вони виділяють мільярди євро на дослідження та розробку цих спеціальних платформ.

Але це також серйозна проблема: клієнт, бренд, має купити ліцензію на повне використання, інакше вона буде поділена з іншими виробниками, щоб амортизувати витрати. Stellantis мислить масштабно і представила свою найтаємнішу новинку, над якою вона працювала протягом останніх чотирьох років з командою інженерів з Saft, одного з її партнерів, та Національного центру наукових досліджень.

Результат вже реальний, він називається «IBIS» і є інтегрованою інтелектуальною акумуляторною системою. Це платформа для їх майбутніх електромобілів, але вона сильно відрізняється від чотирьох, які у них є в даний час: STLA Small, STLA Medium, STLA Large і STLA Frame. На сьогоднішній день жодна з них не лягла в основу серійного електромобіля, хоча друга стане основою нового Peugeot e-3008.

IBIS виходить далеко за межі цих платформ, тому що всі компоненти електричного силового агрегату інтегровані в підлогу автомобіля. Акумулятор є частиною конструкції, яка розташована в районі колісної бази, але не обов’язково закріплена на ній. Це рішення, за словами представників концерну, підвищує автономність, надійність, не заважає простору та знижує витрати. Навіть такі компоненти, як інвертор та бортовий зарядний пристрій, можуть бути встановлені ближче до самих літій-іонних елементів.

Нова платформа також дозволяє використовувати батарею як стаціонарну систему зберігання енергії. Інженери вже працюють над створенням функціонального прототипу, який, як оголосила компанія Stellantis, розпочне випробування у лабораторіях та на приватних випробувальних трасах франко-італійського консорціуму у найближчі місяці. Намір полягає в тому, що ця нова платформа буде доступна до кінця десятиліття.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

Джерело motor1.com