Компанія Fisker представила електричні родстер Ronin та пікап Alaska

Дебютний кросовер Fisker Ocean поки поставляється буквально в одиничних екземплярах і найдорожчій комплектації, а молода американська компанія вже збирається вивести на ринок не тільки доступніший кросовер PEAR, а й давно обіцяний родстер Ronin, а також електричний пікап Alaska, який боротиметься за гаманці американських покупців у 2025 році.

Анонс електричного родстера Fisker Ronin передбачався давно, але за підсумками презентації, що відбулася цього тижня, про нього стало відомо не так багато. Інтер’єр машини, яка при вдалому збігу обставин стане на конвеєр до кінця 2025 року, був прихований від огляду, а з особливостей компонування кузова згадувалося тільки наявність чотирьох дверей і можливості прибрати дах. Задні двері, у найгірших традиціях жанру, не можна назвати повнорозмірними, хоча вони і відкриваються проти ходу для полегшення доступу на чисто номінальний для таких машин задній ряд сидінь.

Представники Fisker також зауважили, що запас ходу цього родстера наблизиться до 960 км, причому досягнуто це буде і за рахунок інтеграції акумуляторних осередків у силову структуру кузова. По суті, аналогічний підхід вже застосовується Tesla на частини кросоверів Model Y, що випускаються, але представники Fisker всіляко уникали подібних порівнянь. Розгін до 100 км/год Fisker Ronin має намір забезпечувати менш ніж за дві секунди, а вартість родстера не уточнюється, хоча, напевно, не тільки наблизиться до $100 000, але й перевищить цей поріг. Силова установка Fisker Ronin за потужністю повинна наблизитися до 1000 к.с., і загалом така машина є одним із конкурентів Tesla Roadster другого покоління, випуск якого поки що теж відкладається.

Другою новинкою Fisker стане електричний пікап Alaska, який хоч і повинен скласти конкуренцію пропозиціям Rivian або Ford, виявиться не тільки доступнішим (від $45 000), але й компактнішим. Принаймні, кузов машини в штатному стані здатний прийняти вантажі завдовжки не більше 1,37 м, і тільки можливість відкрити доступ до кабіни з кузова дозволить власнику перевозити довгоміри до 2,28 м. Платформою з пікапом поділиться кросовер Fisker Ocean, випуск новинки також почнеться не раніше 2025 року, але замовлення вже приймаються.

Запас ходу заявлений у діапазоні від 370 до 550 км, загалом цей пікап позиціонуватиметься з ухилом на спортивність. Хто випускатиме обидва представлені електромобілі на замовлення Fisker, не уточнюється. Нагадаємо, що кросовери Ocean вже виробляє австрійсько-канадська Magna, а для випуску PEAR компанія хотіла найняти тайванську Foxconn, яка має підприємство в штаті Огайо, де вона розраховувала паралельно випускати пікапи Endurance для близької до банкрутства компанії Lordstown Motors. Як відзначили на презентації представники Fisker, компанія та її партнери досі страждають від дефіциту компонентів, що первинно спричинений пандемією COVID-19.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!

Джерело electrek.co