Компанія BMW запатентувала капот, що може трансформуватися

Німецька автомобілебудівна компанія BMW запатентувала інноваційний капот-трансформер.

Примітно, що бренд подавав патентну заявку на змінну форми капота ще в 2019 році. Однак зображення інноваційного винаходу були опубліковані в грудні поточного року.

Крім того, близько 12 років тому творець концепт-кара GINA, дизайнер BMW Кріс Бенгл пропонував ідею гнучкої конструкції машини. Але в далекому 2008-му ідея так і не отримала розвитку. Тепер же німецький виробник вирішив повернутися до старої концепції, дещо її переробивши. Нова розробка частково нагадує те, що спочатку пропонував Бенгл.

Принцип роботи новинки полягає в тому, що капот зможе при різній швидкості руху міняти опуклість на найбільш оптимальну. За рахунок зміни кута нахилу капота поліпшується не тільки обтічність автомобіля, але і збільшується притискна сила.

Судячи з патентного креслення, сама поверхня капота розділена на окремі області. Вони переміщаються за допомогою приводу в заданому напрямку. У свою чергу, елементи скріплюються між собою в певному порядку. При цьому ще одним призначенням розробки є приховування всього, що може погіршити аеродинаміку. Наприклад, склоочисники не будуть розташовуватися в звичному місці постійно, а висуватимуться тільки при необхідності.

Також відмінною рисою капота трансформера є те, що окремі області можуть складатися зі спеціального сплаву, який «запам’ятовує» форму. Це, зокрема, може бути нітинол, що повертається у вихідне положення без спеціальних приводів.

Варто відзначити, що в даний час немає ніякої інформації про те, на якій стадії знаходиться робота над інноваційним капотом. Також неясно, як поведе себе такий кузовний елемент в разі аварії.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!

Джерело motor1.com