Комерційні фургони-електрокари: топ-7 кращих електричних моделей для бізнесу

Топ-7 комерційних фургонів-електрокарів: огляд кращих моделей для бізнесу

На ринку  комерційних фургонів відбувається сповільнене впровадження загальної автомобільної повістки сьогодення – електрифікація. Як би там не було, але сьогодні майже кожен європейський виробник, що випускає звичайні панельні вени, розробив свою серійну винятково електричну модель – Volkswagen, Mercedes-Benz, альянс Stellantis та Renault – усі вони мають в лінійці таку пропозицію. Ми в AMPERCAR.com підготували огляд таких моделей, доступних на ринку.

Такі електричні фургони розроблені з метою використання у місті, особливо мегаполісах, де є велика ймовірність стояти у заторах. У такому випадку – без отруйних викидів, без витрати палива при цьому. Це гігантська перевага. Тим більше, що сучасні моделі пропонують запас ходу, який буде прийнятним для щоденної роботи на маршруті доставки. На всякий випадок, для потенційних покупців, які все ще не впевнені, що повністю панельний вен впишеться в їхнє робоче життя, Ford пропонує свій середньорозмірний Transit Custom як плаг-ін гібрид.

Завдяки розумній компоновці останніх електро-фургонів, батарея часто розташовуються під підлогою вантажної зони, тоді як електродвигун і трансмісія займають менше місця і заощаджують певну вагу в порівнянні з дизельною машиною. Це має позитивний вплив, оскільки означає, що вага корисного навантаження не падає надто різко через встановлення важкої батареї.

Такі виробники як ФІАТ, Фольксваген, Мерседес-Бенц вже давніше взяли свої існуючі дизельні фургони (Дукато, Крафтер, Спрінтер та Віто відповідно) та переобладнали їх на електричний привід. Сьогодні можна купити електричний панельний вен будь-якого класу – компактний, середньорозмірний чи повнорозмірний – від Сітроен е-Берлінго до Рено Мастер E-Teck. Уряди країн Західної Європи спеціально заохочують інтерес до подібних автомобілів різноманітними пільгами, передусім – компенсацією першочергової вартості розвізного фургона-електромобіля.

Peugeot e-Partner / Citroen e-Berlingo

  • Країна: Франція;
  • Клас: компактний панельний вен;
  • Дальність ходу: 270 км.

Поки не представили Renault Kangoo Z.Е. в актуальному поколінні (наразі лише з ДВЗ), запеклі конкуренти з PSA Пежо-Сітроен викотили на дороги та в автосалони нові генерації чисто електричних Партнера і Берлінго відповідно. Проїхати в умовах міста вони можуть і поза 300 км, що є цілком прийнятним показником. Такого запасу ходу запросто вистачить для добового використання «пиріжка» найманим водієм якоїсь компанії з доставки піци чи перевезення вазонів на кущів.

Peugeot e-Expert / Citroen e-Jumpy

  • Країна: Франція;
  • Клас: середньорозмірний панельний вен;
  • Дальність ходу: 330 км (потужніша версія).

Більшої ємності батареї дозволили крупнішим за розмірами (та масою) фургонам проїжджати ще більше, ніж вищезгадані «каблучки». 230 км здатна подолати слабша модифікація (батарея 50 кВт*год) та 330 км – потужніша (75 кВт*год).

Доступна швидка зарядка потужністю до 100 кВт, тож ви зможете зарядити акумулятор на 50 кВт·год до 80% за півгодини, тоді як більший акумулятор на 75 кВт·год може досягти такого ж відсотка за 45 хв. У стандартній комплектації фургон оснащений системою зарядки потужністю 7,4 кВт, а для водіїв із напруженим графіком доступний зарядний пристрій на 11 кВт, як опція.

Mercedes-Benz e-Vito

  • Країна: Німеччина;
  • Клас: середньорозмірний панельний вен;
  • Дальність ходу: 150 км.

Ех, на тлі розробок романських народів німецькі комерційні електрокари дивують слабенькими показниками дальності ходу. 150 кілометрів заявленого пробігу на одній повній «зарядці» це все ще терпимо як для чисто міської експлуатації, але конкурентних переваг перед однокласниками Експерт та Джампі у такого Віто не знайти. Ба більше, тут не передбачена система швидкої зарядки – лише базова, за 6 годин. Mercedes пропонує три режими їзди, які по-різному впливають на запас заряду акумулятора, а різні рівні опору задля рекуперації енергії при гальмуванні та під час руху накатом.

Mercedes-Benz e-Sprinter

  • Країна: Німеччина;
  • Клас: повнорозмірний панельний вен;
  • Дальність ходу: 115 км.

Схожа ситуація зі Спрінтером. Технічно він повторює електричний Віто, але крупніші розміри, що ведуть за собою вищий опір повітрю та збільшену масу, ще більше укорочують і без того жалюгідний запас ходу. Потенційно на е-Спрінтер можна встановити додаткові акумулятори, якщо би виробник прийняв таке рішення, тоді розстановка могла би змінитись.

FIAT e-Ducato

  • Країна: Італія;
  • Клас: повнорозмірний панельний вен;
  • Дальність ходу: 360 км (потужніша версія).

ФІАТ Дукато зі звичайними дизельними двигунами займає лідируючу позицію у класі повнорозмірних фургонів як з точки зору продажів, так і репутаційно. Схоже, що модель е-Дукато також має дуже амбіційні замашки, бо заявлені цифри запасу ходу вражають: 220 та 360 км для модифікацій з ємностями батарей 47 та 79 кВт*год відповідно. Швидкість зарядки сягає 22 кВт, що означає, що 80-відсоткова перезарядка може зайняти всього дві з половиною години для меншої батареї (4 години для більшої). Це найкращі технічні характеристики зі всіх моделей, які представлені на ринку. Бравіссімо!

Renault Master E-Tech

  • Країна: Франція;
  • Клас: повнорозмірний панельний вен;
  • Дальність ходу: 120 км.

Технології електричного Мастера явно застрягли на схожому до мерседесівських розробок у даному сегменті рівні. Це стосується як показника автономності розміром 120 км (нехай 150 за виключно міської їзди), так і факту тривалості заряджання – від 6 до 17 годин.

Volkswagen e-Crafter

  • Країна: Німеччина;
  • Клас: повнорозмірний панельний вен;
  • Дальність ходу: 170 км.

Поки повністю електрична модифікація Транспортера 7 покоління існує на стадії активної розробки у Вольфсбурзі, честь Фольксвагена у сьогоднішній підбірці відстоює його крупніший «брат» – Volkswagen e-Crafter. Останній працює на базі електричної трансмісії потужністю 100 кВт, яка включає блок акумуляторних батарей ємністю 35,8 кВт•год.

Заряджати фургон можна за допомогою станцій для підзарядки типу CCS на 40 кВт (постійний струм) від яких батарея автомобіля заповнить 80% своєї ємності за 45 хвилин.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!