Ілон Маск: перші берлінські Tesla зійдуть з конвеєра наступного місяця

В ході виступу на берлінському заводі Tesla глава компанії Ілон Маск (Elon Musk) запевнив, що перші машини зійдуть з конвеєра цього заводу вже в наступному місяці. Однак, додав він, для запуску повноцінного масового виробництва може знадобитися набагато більше часу.

Маск сподівається отримати дозвіл від місцевої влади вже найближчими тижнями, і тоді на заводі можна буде запустити виробництво. Остання серія громадських консультацій з противниками заводу завершується 14 жовтня, після чого Федеральне міністерство навколишнього середовища, охорони природи та ядерної безпеки Німеччини прийме остаточне рішення.

«Запустити виробництво – це добре, але вийти на масове виробництво дуже складно. Для виходу на масове виробництво буде потрібно більше часу, ніж для будівництва заводу», – заявив Маск зі сцени перед радісною публікою. Він додав, що обсяги виробництва складуть 5000 або «сподіваюся, 10000» машин в день, а до кінця наступного року неподалік будуть проводитися ще й акумуляторні батареї. Маск також виступив на захист свого заводу перед критиками, підкресливши, що для виробництва необхідно «відносно мало» води, а випуск акумуляторів буде «екологічно безпечним».

Однак деякі місцеві жителі та екологічні організації все ще незадоволені підходом Маска, який, на їхню думку, не відповідає німецькій діловій культурі. «Я б порадив йому перестати будувати електрокари та полетіти на Марс», – сказав Ману Хойер (Manu Hoyer), лідер невеликої акції протесту місцевих жителів, які виступають проти заводу з екологічних міркувань: вони впевнені, що завод буде забруднювати питну воду.

За оцінками міністра економіки Бранденбурга, завод отримає дозвіл на запуск з імовірністю 95%. Компанія планує вкласти ще € 5 млрд в будівництво заводу з виробництва акумуляторів, який повинен з’явитися неподалік. Сумарна ємність підприємства складе 50 ГВт·год. Маск також уточнив, що ще однією проблемою може стати брак кадрів, тому він закликав потенційних співробітників подавати заявки зі всієї Європи. Він сподівається, що акумуляторний завод вийде на масове виробництво в кінці наступного року.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!
Або завітай на обговорення цієї теми на сторінці AMPERCAR.com у facebook!

Джерело reuters.com

Коментарі
Завантаження...