Ілон Маск назвав причину чергового підвищення цін на електромобілі Tesla

У травні компанія Tesla підвищила ціни на електромобілі Model 3 і Model Y вже вп’яте за останні кілька місяців. У відповідь на гнівний коментар користувача в соціальній мережі Twitter глава компанії Ілон Маск розповів про причини зростання вартості.

Як заявив користувач, йому не подобається «напрямок», в якому рухається виробник, «піднімаючи ціни транспортних засобів, але видаляючи функції на кшталт поперекової подушки в Model Y».

«Ціни зростають у зв’язку з ціновим тиском в ланцюжку постачання по всій індустрії. Особливо на сировину», – коротко відповів Маск коментатору 31 травня.

Через пандемію серйозно постраждав ланцюжок постачальників автовиробників, в тому числі пов’язаних з постачанням комп’ютерних чипів. Експерти вважають, що тільки нестача напівпровідників обійдеться глобальній автоіндустрії втратою 110 мільярдів доларів. Деякі виробники, включаючи Ford і General Motors, вже переглянули прогнози, значно знизивши ймовірний прибуток.

Tesla не стала винятком і теж страждає від нестачі всіляких компонентів. Ще раніше Маск заявляв, що проблеми з постачальниками викликали «божевільні труднощі», а нестача чипів вплинула на виробничі плани компанії. Не так давно він повідомив, що початок постачання найшвидшої в лінійці Tesla машини Model S Plaid буде вимушено відкладено до 10 червня.

Тепер Tesla веде переговори з постачальниками про передоплату при поставці чипів, а минулого року автовиробник анонсував плани випускати власні літієві осередки для акумуляторів і навіть придбав в штаті Невада землю для видобутку літію.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!
Або завітай на обговорення цієї теми на сторінці AMPERCAR.com у facebook!

Джерело www.businessinsider.com

Коментарі
Завантаження...