Hyundai Motor призупинила розробку нових вантажівок на водневих осередках – невигідно

Південнокорейська Hyundai Motor припинила розробку наступників Xcient Fuel Cell — першого у світі великовантажного автомобіля, що масово випускається, на водневих паливних осередках. Донедавна компанія працювала над осередками третього покоління, але змушена була призупинити реалізацію проекту, оскільки їхня рентабельність опинилася під питанням.

До цього Hyundai працювала над системою, що дозволяє збільшити потужність паливних осередків до як мінімум 200 кВт і оснастити ними нову вантажівку та легкові моделі серії Genesis. Але нещодавно вона змінила свій план і тепер ухвалюватиме рішення про доцільність подальшої розробки осередків протягом найближчих п’яти років.

На думку експертів, основною причиною є те, що конкурентоспроможність нових вантажівок ще належить довести, оскільки 200-кВт паливні осередки для них коштують дорожче за $23 тис. Собівартість необхідно знизити як мінімум удвічі для того, щоб рівень рентабельності був порівнянний з аналогічними показниками для електромобілів. Для досягнення цієї мети необхідні величезні інвестиції в розробку і, схоже, технологічних можливостей компанії поки що недостатньо, щоб досягти цього в найближчому майбутньому.

Зміна плану, ймовірно, також пов’язана з повільним зростанням ринку транспорту на водневому паливі. За даними агентств, що спеціалізуються на дослідженнях ринку, за перші чотири місяці поточного року в усьому світі було продано всього 5908 машин із водневими паливними осередками, на 2,5% менше, ніж рік тому. За даними на кінець квітня, на Hyundai Motor Company припадало 52 % відповідного ринку, на Toyota — 27 %, а Honda — 3,5 %.

У Hyundai Motor Company зазначили, що зупинка розробок не означає повної відмови від водневого транспорту. У компанії стверджують, що в найближчі три роки мають намір інвестувати близько $12,5 млрд у розробку транспорту на альтернативних джерелах живлення, включаючи інвестиції в стартапи, дослідження та розробки, зокрема, пов’язані з водневими рішеннями.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!

Джерело businesskorea.co.kr