Хакер «зламав» в автопілоті Tesla «доповненмй зір»

Роботою з технологією доповненої реальності сьогодні займаються багато виробників, і не тільки автомобілів.

В цьому напрямку рухається і Tesla, що оснастила подібною функцією свій автопілот.

Цікаво, що власники електрокарів поки ще не отримали доступ до цього режиму. А ось для хакерів секретів немає.

Пару років тому в Мережу просочилися знімки з тестів автопілота Tesla, за допомогою яких вдалося дізнатися, що компанія впроваджувала в систему автономного водіння функцію Full Self-Driving.

Причому паралельно йшли роботи по розробці так званого «доповненого зору».

У такому режимі водій бачитиме те, що потрапляє в об’єктив передньої камери. При цьому на саму картинку будуть накладатися дані від системи комп’ютерного зору.

Хакер, відомий під ніком green, зумів під виглядом розробника запустити в автопілоті Tesla режим «доповненого зору». При цьому він не тільки активував приховану функцію, а й протестував її, повідомляє спеціалізоване видання Electrek.

Такий автопілот вміє проектувати на проїжджу частину обмежувальні лінії, ідентифікує розмітку, дорожню інфраструктуру і сигнали світлофора.

Експерти припускають, що «Тесла» спеціально приховала від клієнтів цю функцію, щоб ті не відволікалися від управління авто, покладаючись тільки на автопілот.

Статистика така, що найбільше ДТП при працюючому автопілоті трапилися через те, що водій занадто довірився електроніці і перестав стежити за дорогою. Повністю покластися на автопілот власники електрокарів Tesla зможуть вже в наступному році.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!