Гіперкар SSC Tuatara встановив новий рекорд швидкості

Новітній американський гіперкар SSC Tuatara побив світовий рекорд швидкості для серійних автомобілів. Як показали результати двох заїздів, середній показник швидкості склав 455,2 км/год.

Нагадаємо, що це вже друга спроба встановити світовий рекорд швидкості для SSC Tuatara. У жовтні минулого року гіперкар розвинув швидкість 532,9 км/год, однак цей результат поставили під сумнів через дуже специфічний монтаж відео.

Для нового заїзду вибрали злітно-посадкову смугу Johnny Bohmer Proving Grounds в американському штаті Флорида. Саме на цій смузі раніше приземлялися космічні шатли.

Довжина смуги сягає 3700 метрів. Зазначається, що за кермо SSC Tuatara сів не професійний перегонник, а власник авто – доктор Ларі Чаплін. Мабуть, тому 500 км/год на цей раз досягти на авто не вдалося.

В першому заїзді Ларі Чапліну вдалося розігнатися до 450,1 км/год, в другому швидкість сягнула 460,4 км/год. Відповідно, середнє значення – 455,2 км/год. Це суттєво менше, ніж в Неваді, але все одно вистачає для нового рекорду швидкості. Поперед показник належав гіперкару Koenigsegg Agera RS (447,19 км/год). Тепер немає ніяких сумнівів – SSC Tuatara підтвердив звання найшвидшого серійного авто у світі.

Вже заявлено, що команда SSC ​​вже планує повернутися в пустелю Невади та знову розігнати свій гіперкар до швидкості більш ніж 500 км/год. Це цілком реально, бо технічні характеристики авто це дозволяють зробити: гіперкар оснащений 1750-сильним двигуном V8 місткістю 5,9 літрів. При цьому важить SSC Tuatara всього 1247 кілограмів.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!

Джерело foxnews.com