Гібриди, що підзаряджаються, забруднюють довкілля набагато більше, ніж заявляють виробники

Опублікований Єврокомісією звіт говорить про те, що практичні сценарії використання гібридних транспортних засобів, що підзаряджаються від електричної мережі, дуже далекі від сертифікаційних, і в результаті вони забруднюють довкілля своїми викидами набагато сильніше, ніж заявлено в паспортних даних.

У всякому разі, для ринків Європи та США подібна картина характерна, як заявили дослідники, які вивчали статистику у двох зазначених регіонах на замовлення Єврокомісії. Викиди вуглекислого газу, які заявлені при випробуваннях за циклом WLTP, виявляються на практиці у кілька разів вищими при експлуатації гібридних транспортних засобів на базі ДВЗ з можливістю підзарядки тягової батареї від електричної мережі.

Теоретично, власники таких машин можуть регулярно їздити на електротязі, використовуючи ДВЗ лише час від часу за відсутності можливості зарядитися. Насправді ж наявність альтернативного джерела тяги або енергії для підзарядки тягової батареї у вигляді ДВЗ настільки розслаблює автовласників, що вони нерідко використовують машини в тому ж режимі, що й звичайні автомобілі з одним тільки ДВЗ, рідко заряджаючи батарею для руху на одній електротязі.

Як відзначають автори дослідження, у гібридів, що підзаряджаються, з дизельними двигунами розбіг сертифікаційних значень викидів вуглекислого газу з реальними виражений найсильніше і вимірюється сотнями відсотків різниці. Підзаряджувані гібриди з бензиновими двигунами на цьому тлі виглядають трохи краще, але ж дизельні гібриди за рахунок більш високої економічності спочатку повинні витрачати менше палива і менше викидати вуглекислий газ, але на практиці все виявляється навпаки.

На таку непривабливу картину накладає свій відбиток й специфіка ринків окремих країн. У Німеччині, наприклад, компанії охоче купують у корпоративні парки гібриди, що заряджаються, оскільки це заохочується різного роду пільгами, але ніхто не стежить, як вони потім експлуатуються. Не бажаючи витрачати час на зарядку від електромережі, водії таких машин просто їздять, використовуючи як джерело енергії переважно вуглеводневе паливо.

Проблема різниці між реальними обсягами викидів і паспортними значеннями існує і для машин, оснащених виключно ДВЗ, оскільки методика стендових вимірювань все ж таки далека від життя, але в цьому випадку можна говорити про розрив не більше 20%. Гібриди, що підзаряджаються, у цьому сенсі набагато сильніше підводять авторів методик проведення таких вимірів.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!

Джерело electrek.co