Французи розробили унікальну літаючу машину Carcopter

На виставці CES у США відбулася презентація дивовижного проєкту під назвою Carcopter – екологічної летючої машини, яка могла б замінити боліди Формули-1. Концепт нового типу транспорту розробила французька компанія MACA, яка планує випустити реальну модель на перегонові треки вже у 2023 році.

На виставці споживчої електроніки був показаний зменшений варіант машини довжиною близько 2,5 метра та оснащений шістьма електродвигунами потужністю 47,6 кінських сил кожний. Повноцінна модель Carcopter буде мати майже 5 метрів довжини та важити трохи більше ніж 500 кілограмів.

За задумом проєктувальників, він отримає сучасну водневу силову установку з баками достатнього обсягу, щоб значно перевершити граничну дальність ходу на батареях. Точних цифр поки немає, але відомо, що розрахункова максимальна швидкість Carcopter дорівнює приблизно 250 км/год.

Зазначається, що проєктом займаються експерти в галузі авіації: екс-пілот винищувача Тьєррі де Буевілье та колишній топменеджер компанії Airbus Мішель Кройяк. Повнорозмірний концепт буде завершено вже цього року.

Нагадаємо, що в кінці минулого року з’явилися також перші зображення аеромобіля від стартапу Scienex. Транспорт отримав назву Flyter та теж оснащується водневими паливними елементами, які живлять відразу вісім моторів з прихованими гвинтами. За задумом, Flyter зможе злітати й сідати повністю вертикально. Максимальна висота польоту складатиме приблизно 1500 метрів. З двома людинами на борту він зможе набирати швидкість понад 100 км/год.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!

Джерело ww.motor1.com