Ford знайшов спосіб зробити електромобілі безпечнішими та екологічнішими

Ford представив новий винахід, спрямований на запобігання викиду небезпечних газів із акумуляторних батарей електромобілів. Нещодавно виявлений патент описує вентиляційну систему з каталізатором, яка допомагає розкладати чадний газ, водень та вуглеводні до води та вуглекислого газу. Цей винахід можна порівняти з каталітичним нейтралізатором, який використовується у вихлопних системах автомобілів з ДВЗ.

Дослідження показали, що літій-іонні батареї схильні до виділення газів в екстремальних умовах, таких як високі температури. Ці гази підвищують тиск і температуру в акумуляторі, що може призвести до термічного розгоряння. Якщо батарея перегрівається, це може спричинити неконтрольоване загоряння.

Рішення Ford включає установку вентиляційного отвору в акумуляторному блоці, в якому буде розміщений каталізатор. Коли температура досягає 100 градусів Цельсія, каталізатор активується та розкладає небезпечні гази на менш шкідливі компоненти.

Тести показали, що каталізатор з паладієвими частинками на основі оксидів церію та цирконію може ефективно перетворювати чадний газ і водень за відносно низьких температур. У той час як каталізатор на основі міді вимагає набагато вищих температур для досягнення аналогічного ефекту.

Це інноваційне рішення демонструє прагнення Ford підвищити безпеку та ефективність своїх електромобілів. Чим більше прогресу буде досягнуто в цій галузі, тим доступнішими та безпечнішими стануть електромобілі майбутнього.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!