Ford запустила серійне виробництво електричних пікапів F-150

Бензинові попередники електричного пікапа Ford F-150 Lightning протягом 45 років поспіль були найбільш продаваними транспортними засобами з цим типом кузова в США, тому на першу електричну версію машини в компанії роблять велику ставку. Вже прийнято 200 тисяч попередніх замовлень, а перші товарні пікапи надійдуть до дилерів найближчими днями. Серійне складання пікапів Ford F-150 Lightning стартувало цього тижня.

Окремим предметом гордості Ford є високий попит на електричний пікап. Компанія двічі збільшувала план за річними обсягами випуску, розпочавши з 40 тисяч штук та закінчивши 150 тисячами, які мають зійти з конвеєра в Мічигані за підсумками 2023 року. У принципі, навіть цих темпів експансії не вистачить, щоб швидко задовольнити попит, тому у грудні минулого року після перетину позначки 200 тисяч замовлень їхнє приймання було тимчасово призупинено.

Виконавчий голова ради директорів Ford Motor Білл Форд (Bill Ford) заявив, що із запуском серійного виробництва пікапів F-150 Lightning компанія переживає “момент Model T у 21 столітті”, проводячи аналогію з доленосною для американського виробника дебютною моделлю машини, яка стала на конвеєр на початку минулого сторіччя.

До 2026 року компанія розраховує освоїти випуск більш ніж 2 млн. електромобілів щорічно, довівши частку машин на електротязі до однієї третини від загальної програми випуску, а також збільшити її до 50% до кінця десятиліття. До 2035 року компанія зобов’язується перейти на 100% використання енергії з відновлюваних джерел на всіх своїх підприємствах, а до 2050 року досягти вуглецевої нейтральності.

Базова версія Ford F-150 Lightning пропонуватиметься в США за ціною близько $40 000, але зможе запропонувати пробіг без підзарядки не більше 370 км. Щоб отримати запас ходу до 512 км, клієнту доведеться викласти не менше $74 000. Хоча Ford і пишається тим, що виводить свій електричний пікап на ринок з випередженням конкурентів на зразок Tesla і GM, не слід забувати, що машина першого покоління використовує раму від версії ДВЗ, лише злегка адаптовану під електричну силову установку. Тільки до середини десятиліття буде розроблено версію F-150 Lightning нового покоління, яка спочатку буде розрахована під роботу на електротязі. Конкуруючий Chevrolet Silverado, який з’явиться наступного року, з нуля розроблявся з урахуванням оснащення тяговими електродвигунами та акумуляторами.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!
Або завітай на обговорення цієї теми на сторінці AMPERCAR.com у facebook!

Джерело electrek.co