Ford показав забутий позашляховик, який міг стати легендою

У музеї Генрі Форда у Дірборні, штат Мічиган, зберігається безліч унікальних автомобілів, які не виставляються для публіки. Одним із таких забутих концептів є Ford Alpe, представлений у 1996 році на Туринському автосалоні та у 1998 році на Детройтському автосалоні. Цей незвичайний автомобіль починався як Ford Escort, який дизайнери Ghia перетворили на компактний кросовер, що випередив Pontiac Aztek на кілька років.

Alpe був оснащений 2,0-літровим бензиновим двигуном та повним приводом. Його висока підвіска, значний дорожній просвіт і 17-дюймові колеса робили його справжнім позашляховиком. Всередині автомобіль виділявся бордовою панеллю приладів, напівпрозорим дахом із плексигласу та оббивкою сидінь, частково зробленим із перероблених пляшок.

Спочатку Ford планував випуск Alpe, щоб конкурувати з Honda CR-V та Toyota RAV4, оцінивши реакцію споживачів на компактний кросовер вартістю близько 20 тисяч доларів. Однак у 2001 році Ford випустив першу модель Escape, розроблену спільно з Mazda, а пізніше з’явилася і компактніша модель EcoSport, хоча американський ринок побачив її тільки в 2018 році.

Ford Alpe, попри свою привабливість та потенціал, так і не був запущений у виробництво. У ретроспективі цей концепт міг би зайняти своє місце на ринку позашляховиків, який значно зріс у наступні десятиліття. Однак, з появою Ford Focus та інших моделей, потреба в Alpe відпала, і він залишився лише цікавим розділом в історії компанії.

Цей забутий концепт нагадує нам про те, що навіть великі ідеї можуть залишатися нереалізованими, залишаючи місце для роздумів про те, як могли б змінитись автомобільні тренди, якби вони були втілені в життя.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!

Джерело youtu.be