Ford переводить свій європейський автопарк на електрику та скорочує штат на 3200 осіб

Компанія Ford готується перейти на електрокари в Європі та скорочує понад 3 тис. співробітників

Ford Motor Co планує скоротити до 3200 робочих місць у Європі та перенести частину робіт з розробки продукту в США, заявила в понеділок німецька профспілка IG Metall, пообіцявши вжити заходів, які підірвуть роботу автовиробника по всій Європі, якщо скорочення продовжаться.

Зростання вартості матеріалів для акумуляторів електромобілів та прогнозоване уповільнення економіки США та Європи змушують автовиробників скорочувати витрати. За словами аналітиків, цінова війна електромобілів, розпочата Tesla Inc на початку цього місяця, посилила цей тиск.

За словами IG Metall, компанія хоче скоротити до 2500 робочих місць у сфері розробки продуктів і до 700 на адміністративних посадах, причому найбільше скорочення торкнеться Німеччини.

Робітників заводу американського автовиробника в Кельні, на якому працює близько 14 000 осіб, у тому числі 3 800 осіб у центрі розробки в районі Меркенич, було поінформовано про плани на зборах виробничої ради у понеділок.

Представник штаб-квартири автовиробника в Мічигані сказав, що переговори з німецькими робочими радами продовжуються і що компанія має бути «конкурентнішою» при переході на електромобілі.

Минулого року Ford оголосив про інвестиції у розмірі 2 мільярдів доларів на розширення виробництва на своєму заводі в Кельні, щоб створити повністю електричну модель для масового ринку. В даний час завод виробляє Ford Fiesta, а також двигуни та трансмісії.

Раніше повідомлялося, що Ford зменшить свою залежність від технології електромобілів Volkswagen Group, оскільки американський автовиробник переводить свою європейську лінійку автомобілів на електрику. Після запуску двох нових повністю електричних електромобілів, заснованих на виключно електричній архітектурі VW Group MEB, Ford використовуватиме свою власну технологію для майбутніх електромобілів.

Платформа VW MEB була перехідною технологією для Ford, і її використання зекономило компанії як мінімум два роки на розробку, сказав Мартін Сандерс, менеджер з розвитку електронних автомобілів Ford у Європі.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!
Або завітай на обговорення цієї теми на сторінці AMPERCAR.com у facebook!

Джерело electrek.co