Ford допоможе водіям побачити непомітних пішоходів за допомогою Bluetooth Low Energy

Нові моделі автомобілів Ford оснащуватимуться технологією, яка дозволить водіям дізнаватися про присутність пішохода в небезпечній близькості, навіть якщо він знаходиться поза зоною видимості.

Ford повідомляє, що технологія заснована на використанні сигналів Bluetooth Low Energy (BLE), які почали повсюдно використовуватися в сучасних пристроях завдяки низькому енергоспоживанню та достатній дальності дії. Мобільний додаток, над яким працює зараз Ford, буде передавати інформацію про місцезнаходження їх власників — пішоходів або велосипедистів — на автомобілі компанії, оснащені бортовою системою SYNC.

Поки що не зрозуміло, які вимоги додаток Ford пред’являтиме до смартфонів і як саме він використовуватиме дані. Крім того, є питання до точності позиціонування сигналів BLE, яка не дуже висока на великих відстанях, про що йшлося в результатах дослідження Інституту фізики (IOP), проведеного в 2019 році.

Дослідники виявили, що різні системи позиціонування маяків BLE показують схожі результати тестування та їхня середня точність коливається в межах від 0,79 до 2,28 метрів. Однак на відстані 10 метрів точність позиціонування стає настільки низькою, що в гіршому випадку похибка визначення положення BLE-маяка може досягати 7,81 метра. Таким чином, технологія BLE дасть не надто багато простору для зупинки транспортного засобу, що рухається.

За даними британської страхової компанії RAC, автомобілю, що рухається зі швидкістю 65 км/год, потрібно 14 метрів гальмівного шляху до зупинки, а це означає, що ставка Ford на технологію BLE для виявлення пішоходів і велосипедистів може виявитися не найкращим технічним вибором.

Ford стверджує, що автомобілі з підтримкою SYNC вже оснащені обладнанням, необхідним для впровадження цієї технології, тому їхня модернізація не буде потрібна. Джим Бучковскі (Jim Buczkowski), виконавчий директор Ford з досліджень та перспективних розробок, заявив, що нова технологія BLE працюватиме в тандемі з існуючою технологією допомоги водію Co-Pilot360, яка виявляє пішоходів, велосипедистів та інші небезпеки, і за потреби може сама загальмувати автомобіль.

“Наразі ми вивчаємо способи розширення можливостей виявлення в зонах, які не видно водіям, щоб допомогти людям ще впевненіше почуватися за кермом автомобілів”, – сказав він.

Ford має ряд партнерів за проєктом, до яких входять Університет штату Огайо і компанія T-Mobile, остання з яких працює з Ford над створенням системи на базі 5G, що функціонує аналогічно до системи попередження про пішоходів на основі сигналів BLE.

У перспективі, Ford збирається розширити технологію, що розробляється, для виявлення зон дорожнього будівництва та робітників, а також інших перешкод на дорозі, які можуть становити загрозу для транспортного засобу.

Компанія планує продемонструвати свої розробки як BLE-, так і 5G-версій нової технології на Всесвітньому конгресі Товариства інтелектуального транспорту Америки у Лос-Анджелесі цього тижня.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!
Або завітай на обговорення цієї теми на сторінці AMPERCAR.com у facebook!

Джерело theregister.co.uk