Ferrari презентувала новий флагман без електроприводу

Шанувальники Ferrari полегшено видихнули: новий 12-циліндровий флагман модельного ряду представлений днями в штаб-квартирі компанії в Маранелло, не електромобіль і не гібрид.

Серце напотужнішого жеребця скудерії, як і раніше, палає чистою, бездоганною, ні з чим не порівнянною потужністю 12-циліндрового високооборотного атмосферного двигуна.

Власне, двигуну автомобіль і зобов’язаний своїм ім’ям – Ferrari 12Cilindri (італійською «дічі чиліндрі»). Двигун не новий, але в унікальності від цього не втрачає, тому що їм обладнали трекову модифікацію Competizione Ferrari 812 – 6,5 літра робочого об’єму, 12 циліндрів, полегшені на 40% поршні титану, обмеження на позначці 9580 об/хв. 830 к.с., 692 Нм.

До того ж на недоступній ніякому іншому дорожньому авто частоті звукової вібрації на висоті 9500 об/хв всі 12 циліндрів звучать в унісон завдяки абсолютно рівної довжині всіх 12 труб випускного колектора. Коробка передач нова – 8-швидкісна роботизована. Привід, ясна річ, на задні колеса.

Шасі Ferrari 12 Cilindri оригінальної конструкції з керованими задніми колесами та ідеальним балансом розподілу маси по осях (48,3% – на передню, 51,7% – на задню). Незважаючи на трохи більші в порівнянні з Ferrari 812 габарити (довжина – 4733 мм, ширина по дзеркалах – 2176 мм, висота – 1292 мм), масу конструкторам вдалося утримати на колишньому рівні: 1560 кг – у купе Ferrari 12Cilindri і 1620 кг у спайдера (кузов з відкритим верхом без розкладного даху). Виробником призначені для використання покришки двох марок – Michelin Pilot Sport S5 і Goodyear Eagle F1 Supersport.

У зовнішньому вигляді 12 Cilindri, створеного під керівництвом Флавіо Манцоні, стилісти компанії відійшли від техніки створення складних скульптурних форм, якої дотримувалися при роботі над 12-циліндровими Ferrari останніх трьох поколінь. Образ 12Cilindri більш лаконічний, форми ближче до геометрично правильних фігур, стики всіх елементів кузова, де можливо, прямі. Недарма формою кузова і передньої оптики Ferrari 12 Cilindri перегукується з таким, що проповідував схожу концепцію в дизайні Ferrari 365 GTB Daytona.

В інтер’єрі Ferrari 12 Cilindri – експресивні форми, цифровий мінімалізм і два кокпіти. Вся інформація на борту – лише від цифрових дисплеїв. Фізичних клавіш – мінімум: багато функцій задіяні через віртуальні меню і сенсорні кнопки. Перед пасажиром розташовується свій невеликий дисплей мультимедіа, обрамлений точно як водійський, звідси ефект двох кокпітів.

В Італії купе Ferrari 12Cilindri пропонуватиметься за ціною від 395 тисяч євро, а спайдер – від 435 тисяч євро без урахування податків. Перші машини будуть поставлені покупцям до ЄС наприкінці року.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!