Фахівці назвали 3 причини, чому не варто використовувати зимову омивайку навесні

Переважна більшість автомобілістів, купуючи взимку каністру незамерзаючої рідини для омивача, продовжують використовувати її з настанням весняного тепла. Портал ampercar.com розповів про негативні моменти, пов’язані із застосуванням зимової омивайки в теплу пору року.

Досить часто водії продовжують їздити з повним бачком зимової омиваючої рідини навіть у період теплих місяців, коли властивості “незамерзайки” вже не потрібні.

Справа в тому, що склад зимового омивача не підходить для використання влітку. Адже в цю пору року на скло потрапляють зовсім інші забруднювачі, ніж узимку. Наприклад, комахи, залишки розплавленого під впливом сонця бітуму з дороги, пилок рослин – все це не так легко видалити, використовуючи зимову рідину. Тому літня омивайка містить більше поверхнево-активних речовин і в ній дуже мало спирту.

Основа будь-якої зимової рідини для склоомивача складається або із ізопропілового, або з метилового спирту. Обидва ці спирти – отруйні. Отже, навіть якщо в бачку залишився дозволений ізопропанол після зими, водій все одно продовжує вдихати його шкідливі пари при кожному використанні омивача. Якщо взимку це вимушена необхідність, то навесні краще від негативної дії такого спирту відмовитись.

Крім того, рідина для зими вкрай неприємно пахне. Так що краще не вдихати цей сморід, особливо в теплу пору року, і просто позбавитися залишків незамерзайки з настанням стійкого тепла.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!