Фахівці назвали 16 популярних автомобілів з величезною витратою олії

Сучасні водії все частіше стикаються із проблемою надмірної витрати мастила у двигунах. Якщо раніше такі випадки були винятком із правил, то сьогодні це вже стандартна ситуація для багатьох автолюбителів. І хоча декому це стає звичним явищем, інші починають переживати і намагаються із цим явищем боротися. Але чому так відбувається? Моторист профільного автосервісу назвав в інтерв’ю порталу ampercar.com найпопулярніші моделі авто з величезною витратою олії.

Як відомо, всі двигуни під’їдають оливу. Коли ДВЗ працює, відбувається спалювання палива над поршнями, а олива знаходиться внизу, у картері. Сальники, ковпачки та кільця на поршнях не повністю герметичні та пропускають мастило. Однак на деяких моторах витрата залишається майже непомітною, тоді як інші вимагають постійної доливки мастила.

Перші в списку масложерів – німецькі мотори серії EA888 від Volkswagen, Skoda і Audi, об’єм яких становить 1,8 і 2,0 літра. Переважна більшість проблемних ДВЗ було випущено у другому десятилітті двохтисячних років. У 2008 році виробник провів оновлення, впровадивши зміни в товщину кілець та розміри дренажних отворів у канавках поршня. Інженери прагнули підвищити економічність, однак у результаті зіткнулися зі збільшенням витрати масла. У деяких випадках витрата оливи досягала до літра на тисячу кілометрів. Такими силовими агрегатами оснащувалися, наприклад, VW Tiguan, Audi A4, Audi Q3, Skoda Octavia, Audi Q5, Volkswagen Golf і VW Jetta.

Ще один проблемний ДВЗ – V-подібний EA837 від Audi A8, Audi Q7 та VW Touareg з об’ємом до трьох літрів. Цей двигун активно вироблявся в період з 2008 по 2017 роки.

Двигуни від BMW зі знаменитої серії N, які почали ставити на автомобілі концерну в 2000-х роках, також відрізняються чудовим масложором. Особливо відомі чотирициліндрові варіанти N45 та N46. Тут конструктори пішли на надзвичайно незвичайні заходи, прагнучи зменшити втрати від тертя: вони змінили форму поршнів на т-подібну і залишили зовсім мало місця для встановлення поршневих кілець. Новаторські зміни призвели до того, що ці мотори на BMW 3 серії з радістю поглинають мастило через маслознімні ковпачки.

У корейського автовиробника Hyundai-KIA проблемними є 2-літрові агрегати із серії G4KA/G4KD та G4NA від Kia Soul, Sportage, Ceed, Optima та Cerato. Всі ці ДВЗ, випущені до 2018 року, стикаються з проблемою появи задирів на внутрішніх стінках циліндрів, що, у свою чергу, викликає збільшення витрати оливи.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!