Фахівець назвав 3 причини, чому не варто їздити на машині в еко-режимі постійно

Автовиробники, прагнучи економії палива та зниження викидів, вже давно почали впроваджувати “екологічний” режим руху, який став символом ефективності. Однак цей режим, що охоче обирається водіями для економії, може виявитися вельми підступним. Власник сервісного центру розповів в інтерв’ю порталу ampercar.com, чому постійна їзда в режимі ECO шкодить вузлам та механізмам автомобіля.

Еко-режим став майже обов’язковим атрибутом більшості сучасних автомобілів. Багато водіїв, покладаючись на переваги економії, часто недооцінюють потенційні ризики. Бортовий комп’ютер, коли активовано цей режим, знижує витрату палива, утримуючи обороти двигуна на мінімальному рівні, а коробка перемикається на більш високі передачі. Це може призвести до того, що механізм автомобіля, жертвуючи динамікою, стає більш вразливим до зношування та поломок, що, зрештою, може вилитися в дорогий ремонт.

В еко-режимі автомобіль втрачає в динаміці: маневри стають млявими та повільними. При цьому економія палива в цьому режимі мінімальна, а робота мотора на межі холостих оборотів може обернутися великими проблемами.

Справа в тому, що обсяг мастила, що прокачується через двигун, пропорційний частоті його оборотів. На низьких оборотах циліндри отримують у рази менше мастила, ніж при середньому та високому рівні оборотів. Це може призвести до мастильного голодування, локального перегріву та підвищеного зносу компонентів двигуна, який, у свою чергу, може вимагати дорогого ремонту. Тож економія на паливі в еко-режимі може обернутися значно більшими витратами на обслуговування автомобіля.

Автоматична коробка також страждає в еко-режимі. У прагненні знизити витрату палива, “автомат” постійно перемикається на вищі передачі. Таке часте перемикання швидше зношує компоненти коробки і може стати причиною передчасного виходу її з ладу.

Але небезпеки режиму “еко” не обмежуються лише технічними проблемами. З погляду дорожньої безпеки цей режим може зіграти злий жарт. Наприклад, при спробі обгону автомобіля, що повільно рухається, на вузькій дорозі повільність розгону в еко-режимі може виявитися критичною. У такому разі часу на завершення маневру може не вистачити, що збільшує ризик зіткнення із зустрічним транспортом.

Щоб продовжити ресурс силового агрегату та трансмісії, вкрай важливо періодично, хоча б раз на тиждень, їздити трасою на високих оборотах. Такий підхід допоможе прочистити камери згоряння, усунути всілякі відкладення в двигуні і тим самим збільшить термін його безпроблемної роботи.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!