Невідомі функції в машині: як перевести двірники та форсунки омивача у зимовий режим
З настанням справжньої зими, коли холод починають диктувати свої умови на дорогах, правильна підготовка автомобіля перед поїздкою виходить на перший план. Багато водіїв не знають про приховані функції в авто, які можуть значно полегшити життя в умовах зимової негоди. Однією з таких можливостей є зимові режими, які передбачені в деяких автомобілях. Власник сервісного центру розповів в інтерв’ю порталу ampercar.com, як перевести двірники та форсунки омивача у зимовий режим.
Однією з найчастіших проблем у холодну пору року стає замерзання склоочисників та форсунок омивача. Підігрів лобового скла та форсунок, звичайно, вирішує це завдання, але така опція є далеко не в кожному автомобілі. Однак є спосіб впоратися з цим без зайвих зусиль.
Багато сучасних автомобілів оснащені унікальними можливостями, які часто залишаються непоміченими, але в зимових умовах можуть стати справжнім порятунком. Одна з таких функцій – це можливість встановити декілька фіксованих положень склоочисників. Цей найпростіший маневр не тільки не ускладнює видимість, але й відкриває ряд корисних переваг, особливо коли температура опускається нижче за нуль. У зимовому режимі щітки піднімаються на кілька сантиметрів відносно стандартного стану спокою. При цьому двірники відразу потрапляють у зону обдування печі, що значно прискорює процес їхнього розморожування та підвищує ефективність очищення скла.
Що стосується активації зимового режиму склоочисників, то підхід тут може змінюватись від автомобіля до автомобіля. У деяких моделях достатньо вручну підняти щітки вздовж скла, а в інших потрібно задіяти підрульовий важіль або навіть скористатися бортовим комп’ютером для включення потрібного режиму. Кожен виробник пропонує свій алгоритм активації цієї функції, що наголошує на важливості ознайомлення з посібником користувача для конкретної моделі.
Зимовий режим роботи форсунок є не на всіх моделях, але ця досить корисна опція може спростити життя водієві в морози. Проблеми з крижаними пробками, які особливо часто виникають у віялових форсунках, стають справжнім головним болем взимку. Ці форсунки, що забезпечують ширше покриття влітку, в холодну пору року схильні до замерзання, що знижує їхню ефективність. У той час як струменеві форсунки, створюючи сильний тиск, здатні пробити крижану перешкоду і продовжувати свою роботу.
Для деяких автомобілів передбачена можливість перемикання між віяловим та струменевим режимами. Це можна зробити, повернувши спеціальний гвинт регулювання на 180 градусів.