Фахівці назвали 8 причин, чому несподівано почали плавати оберти двигуна
Під час руху двигун може раптово почати працювати нестабільно або зовсім затихнути, що свідчить про низку можливих несправностей. Портал ampercar.com звернувся до власника спеціалізованого сервісного центру, щоб з’ясувати основні причини таких проблем.
При нормальній роботі прогрітого двигуна внутрішнього згоряння оберти повинні зберігатися в діапазоні 800-1000 об/хв. Однак різкі коливання, наприклад, від 500 до 1500 об/хв, свідчать про наявність збоїв.
Одна з найпоширеніших причин – низька якість палива, що провокує засмічення форсунок та утворення нагару на свічках запалювання. У таких випадках рекомендується замінити свічки, виконати чищення форсунок та перейти на заправку тільки на перевірених АЗС.
Не менш поширеною проблемою є порушення подачі палива, спричинене засміченням паливного фільтра або несправністю бензонасосу. В цьому випадку необхідна заміна фільтра та детальна діагностика паливного насоса.
Нестабільні оберти двигуна, які супроводжуються “троїнням”, часто вказують на несправності в системі запалювання. До ймовірних причин належать пошкоджені свічки, дефектні котушки запалення або несправні високовольтні дроти. У таких ситуаціях проблему зазвичай вирішує заміна відповідних компонентів.
Ще однією поширеною причиною таких несправностей може стати несправний клапан EGR, який веде до різкого падіння обертів або навіть до повної зупинки двигуна. У цьому випадку проблема вирішується шляхом очищення або повної заміни клапана рециркуляції підпрацьованих газів, щоб знову повернути мотор в робочий стан.
Не варто забувати і про такі можливі причини, як несправність блоку керування двигуном, датчик дросельної заслінки або регулятор холостого ходу. Ці компоненти можуть сильно вплинути на стабільність роботи двигуна. Для усунення подібних проблем рекомендується звернутися до спеціалізованого сервісного центру, де проведуть повну діагностику та точно визначать джерело несправності.